Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MIW
|

Właściciel Biedronki wezwał do zapłaty firmę Dominiki Kulczyk

120
Podziel się:

Jeronimo Martins Polska - właściciel sieci sklepów Biedronka - wezwało firmę Polenergia Obrót, spółkę zależną Polenergii, do zapłaty 39,5 mln zł w terminie siedmiu dni. Polenergia to firma z branży energii odnawialnej, której największym udziałowcem jest Dominika Kulczyk.

Właściciel Biedronki wezwał do zapłaty firmę Dominiki Kulczyk
Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki, wezwał do zapłaty firmę Dominiki Kulczyk - Polenergię (Adobe Stock, East News, VIPHOTO MOZCO Mat Szymański)

Właściciel Biedronki wzywa firmę Dominiki Kulczyk do zapłaty

Polenergia poinformowała o wezwaniu do zapłaty przez Jeronimo Martins Polska w komunikacie giełdowym. Jak wyjaśniła spółka, wezwanie JMP "oparte jest na dwóch, analogicznych co do treści, umowach sprzedaży energii elektrycznej z dnia 23 września 2021 roku, dotyczących dostaw przez Polenergia Obrót energii elektrycznej do wskazanych w umowach obiektów handlowych JMP".

Umowy zostały jednak wypowiedziane przez Polenergię Obrót i ulegną rozwiązaniu z dniem 30 czerwca 2022 r. Według spółki należącej do Dominiki Kulczyk, "wezwanie jest lakoniczne i nie wskazuje jednoznacznie podstaw prawnych i faktycznych roszczeń" - dodano. Polenergia zaznacza też, że uważa roszczenia JMP za "bezzasadne".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: UOKiK i kara dla Biedronki. Chróstny: Nie uwziąłem się na ten dyskont

W momencie podania informacji o wezwaniu do zapłaty - w środę wieczorem - kurs Polenergii na GPW wynosił 79,20 zł. Kapitalizacja spółki plasowała się wówczas na poziomie 5,29 mld zł.

wykres dla: PEP

Poprosiliśmy Jeronimo Martins Polska o komentarz i zapytaliśmy m.in. o przyczyny wezwania do zapłaty. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją.

Przypomnijmy, że Jeronimo Martins Polska to rodzimy oddział portugalskiej firmy Jeronimo Martins - założyciela i właściciela sieci sklepów Biedronka. Z kolei Polenergia Obrót należy do Polenergii - jednej z największych firm w Polsce z branży energii odnawialnej. Polenergia notowana jest na giełdzie, a jej największym udziałowcem jest Dominika Kulczyk. Posiada ona, poprzez fundusz Mansa Investments, 42,84 proc. akcji Polenergii. Kulczyk jest, według rankingu "Forbesa", piątą najbogatszą osobą w Polsce, z majątkiem szacowanym na ponad 7 mld zł.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(120)
Olo
rok temu
A jak Kulczykostwo się dorobiło..fortuny
amper
2 lata temu
sprytnie, sprytnie, w zeszłym roku kupili pewnie poniżej 500/mwh teraz zapłacą 3-4 razy tyle
Tosia
2 lata temu
Ja też kupuje tylko w polskich sklepach, ponieważ daje zarobić marżę polskiemu sprzedawcy, który płaci w Polsce podatki i w ten sposób wspomaga polski budżet, a nie portugalski,czy niemiecki itp. Trzeba o tym pamiętać, aby kupować tylko w sklepach z polskim kapitałem,czyli w sklepach których właścicielami są Polacy.
karol
2 lata temu
Nie jem pseudo karmy z biedronki, kupuje w Polskich sklepach normalne jedzenie dla świadomych co lubią wiedzieć co w siebie pakują
wyborca
2 lata temu
no skoro dopomina sie o zapłatę znaczy należy mu sie .Chyba należało zapytać firmę Kulczyk czemu sie nie rozlicza ?
...
Następna strona