Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|

Właściciel TVN rośnie. Komisja Europejska zgodziła się na fuzję Discovery i Warner Media

333
Podziel się:

Jest bezwarunkowa zgoda Komisji Europejskiej na fuzję koncernów Discovery i WarnerMedia. Pierwszy z nich od blisko czterech lat jest właścicielem Grupy TVN w Polsce. Jak pisze portal WirtualneMedia.pl, transakcja ma zostać sfinalizowana w połowie 2022 r. Zgodzić musi się jeszcze walne zgromadzenie akcjonariuszy koncernu.

Właściciel TVN rośnie. Komisja Europejska zgodziła się na fuzję Discovery i Warner Media
Warner Bros. Discovery ma być nowym właścicielem m.in. TVN i CNN.

- Zgoda Komisji Europejskiej to krok milowy do sfinalizowania naszej ogłoszonej transakcji z AT&T - komentuje David Zaslav, prezes i CEO w Discovery, który ma stanąć na czele połączonego podmiotu.

Informację o planowanej fuzji Discovery i WarnerMedia ogłoszono w maju br. Większościowym akcjonariuszem będą obecni akcjonariusze AT&T, w których rękach pozostanie 71 proc. walorów. Ponadto AT&T w ramach transakcji otrzyma 43 mld dol. w gotówce, obligacjach i w postaci zmniejszenia zadłużenia WarnerMedia. Do obecnych akcjonariuszy Discovery będzie należeć 29 proc. walorów.

Zobacz także: Zaapelował do Dudy. Przypomniał mu słowa sprzed miesięcy

Warner Bros. Discovery. Połączone koncerny medialne nowym właścicielem TVN

Połączone koncerny będą działać pod nazwą Warner Bros. Discovery.

Naszą wspólną wizją jest firma zajmująca się czystą rozrywką. Łącząca najbardziej cenione formaty na świecie z najlepszych gatunków programowych, w tym telewizji i filmów premium, animacji, światowego sportu i wiadomości, dzieci i rodzin, stylu życia - rozrywka pod jednym dachem - poinformował David Zaslav.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(333)
nauczyciel
3 lata temu
Ciemnota to widzowie telewizyjni i nie tylko. W Boga nie wierzy, ale horoskopy to inna sprawa. Wróżki z Ezo TV jak i w TVN nocą pozdrawiają i czekają z rozłożonym, tarotem. Niczym innym jak obłudą jest oskarżenie średniowiecza o ciemnotę i zabobony w naszych czasach, kiedy to wystarczy otworzyć pierwszą lepszą gazetę lub obejrzeć programy w telewizjach kablowych, żeby się przekonać, jak wielkim powodzeniem cieszą się rozmaite wróżki, układacze tarota i uzdrowiciele filipińscy…w TVN
dla ciemniakó...
3 lata temu
W pierwszy i drugi dzień świąt, w godz. od 12 do 14, widzowie TVN Meteo (kanału należącego do Grupy ITI) mogli oglądać świąteczne wydanie... „Ezo TV”. To program wróżbiarski prowadzony przez wróżbitę Macieja – niezwykle popularnego tarocistę. Audycja polega na tym, że prowadzący wróży z kart osobom, które dodzwonią się do niego lub wyślą SMS-a. Oczywiście nic nie jest za darmo: minuta połączenia kosztuje 3,69 zł, a wysłanie tzw. SMS-a ratunkowego 30,75 zł. „Ezo TV” pojawia się w TVN Meteo nie od święta. Na kanale tym wróżbitę Macieja oglądać można bardzo często w godzinach południowych (poniedziałek i czwartek) i tuż po północy (wtorek, piątek, niedziela). Wcześniej – od 1 sierpnia 2009 r. do końca 2012 r. – na antenie TVN Meteo także emitowano pasmo programowe z wróżkami, tyle że pod nazwą „Kosmica TV”. Oprócz „Arkanów magii” i „Ezo TV” rzekomo wielkomiejska i wykształcona widownia TVN ma do wyboru także „Kosmicę” – pasmo emitowane w telewizji Mango24, od 2007 r. będącej własnością Grupy ITI. Magazyn „Kosmica” można oglądać codziennie przez trzy i pół godziny, a zaraz po nim na Mango24 zawsze zaczyna się „blok programów erotycznych”. To o tyle interesujące, że największą gwiazdą Kosmiki był do niedawna wróżbita David, słynący z dokonywania na antenie „uzdrowień anielskich” w cenie 3,92 zł za minutę. Kilka miesięcy temu występy „uzdrowiciela” zniknęły jednak z anteny, gdyż na jednym z niemieckich portali gejowskich pojawiły się jego zdjęcia pornograficzne. Skandalem zgorszyła się nawet inna magiczna twarz Grupy ITI – wróżbita Maciej.
z Poznania
3 lata temu
Media (wszystkie, głównego ścieku), które ubiegają się o nasze poparcie w swoim proteście o wolność mediów, bez oporów oszukują nas, manipulują faktami, cenzurują wolność wypowiedzi, blokują lub usuwają nasze krytyczne opinie, antagonizują nas przeciw sobie, tworzą podziały w społeczeństwie. Są tubą propagandową obcych grup interesu, lub władz działającym przeciw nam. Hipokryzja! Nie dajcie się wciągnąć w ich grę! - Jedyne wiarygodne media to woda, prąd i gaz
emeryt
3 lata temu
W 2015 PiS nie miał dostępu do żadnych głownych mediów. TVPInfo, TVN, Polsat, GW, Polityka Newsweek oraz ponad 90% prasy regionalnej pod niemieckim butem było antyPiS i wspierało najpierw Komorowskiego na prezydenta ("...pijana zakonnica w ciąży na pasach...) , a poźniej głownie PO w wyborach do parlamentu ale PiS miał po prostu dobry program, a nie tylko hejt, rozróby i donoszenie na własny kraj.
Unter d Linde...
3 lata temu
Czy dołączy do tego towarzystwa Goebbels Radio?
...
Następna strona