Notowania

Włoska linia lotnicza znika. Półtora tysiąca pracowników na bruk

W związku z upadkiem linii lotniczych Air Italy, drugich co do wielkości we Włoszech, uruchomiono procedurę zwolnienia 1450 pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(flickr.com)
Likwidacja linii Air Italy. (Fot: galenburrows)

Decyzję o likwidacji linii i wstrzymaniu lotów podjęli udziałowcy, wśród nich Qatar Airways. Powodem są utrzymujące się trudności na rynku. Zeszłoroczne straty Air Italy wyniosły 230 milionów euro.

W najbliższych dniach wszyscy zatrudnieni otrzymają listy z informacją o zwolnieniu. Włoski rząd wyraził zaniepokojenie sposobem, w jaki postanowiono rozwiązać problemy zadłużonego przewoźnika. Minister transportu Paola De Micheli zaapelowała o zbadanie innych możliwości po to, by zagwarantować ochronę socjalną dla załóg i kontynuację lotów.

Według zapowiedzi samoloty Air Italy przestaną latać począwszy od 25 lutego. W ostatnich latach linia ta specjalizowała się w połączeniach z Sardynią, a także między innymi z USA, Teneryfą i Zanzibarem.

Obejrzyj: "Wysoce podejrzane". Balcerowicz krytykuje zakup linii Condor

Masz newsa, zdjęcie, film? Wyślij na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
wczoraj (23:49)

RDEdebicaTo samo czeka LOT.Bilet na lot do Zurichu z Krakowa i z powrotem kupowany w tym samym czasie na te same rejsy kosztował 1650 w Swissie, a LOCIE 2250. … Czytaj całość

14-02-2020

KroolikMoże LOT kupi. Będą holding budować. Nazwą go Bankrut Inc. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

14-02-2020

ipCzy akcjonariusze PLL LOT już składają oferty kupna?

Rozwiń komentarze (11)