Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włoska linia lotnicza znika. Półtora tysiąca pracowników na bruk

11
Podziel się:

W związku z upadkiem linii lotniczych Air Italy, drugich co do wielkości we Włoszech, uruchomiono procedurę zwolnienia 1450 pracowników.

Likwidacja linii Air Italy.
Likwidacja linii Air Italy. (flickr.com, galenburrows)
bEKANYRN

Decyzję o likwidacji linii i wstrzymaniu lotów podjęli udziałowcy, wśród nich Qatar Airways. Powodem są utrzymujące się trudności na rynku. Zeszłoroczne straty Air Italy wyniosły 230 milionów euro.

W najbliższych dniach wszyscy zatrudnieni otrzymają listy z informacją o zwolnieniu. Włoski rząd wyraził zaniepokojenie sposobem, w jaki postanowiono rozwiązać problemy zadłużonego przewoźnika. Minister transportu Paola De Micheli zaapelowała o zbadanie innych możliwości po to, by zagwarantować ochronę socjalną dla załóg i kontynuację lotów.

bEKANYRP

Według zapowiedzi samoloty Air Italy przestaną latać począwszy od 25 lutego. W ostatnich latach linia ta specjalizowała się w połączeniach z Sardynią, a także między innymi z USA, Teneryfą i Zanzibarem.

Zobacz także: Obejrzyj: "Wysoce podejrzane". Balcerowicz krytykuje zakup linii Condor

Masz newsa, zdjęcie, film? Wyślij na #dziejesie

bEKANYSq
KOMENTARZE
(11)
Roland
2 lata temu
Tym się kończą roszczenia pracowników, związków zawodowych itd. Czy 500 plusy i wyznawcy czasu pracownika zrozumieli ? To już se kończy .500+ wchłonie inflacja do której całe społeczeństwo dopłaci, a praca będzie przywilejem i koniecznością nie zaś cwaniakowaniem i roszczeniem wobec pracodawcy. Zarobki bede adekwatne do wypracowywanych zysków dla pracodawcy nie odwrotnie .
inn4
2 lata temu
Wszędzie są asfalty a we Włoszech bruk?
staruch
2 lata temu
czyżby mieli swojego Tuska ?
bEKANYSr
ewg
2 lata temu
czemu jeszcze lot nie zaciągnoł kolejnego kredytu i ich nie kupił?
ert
2 lata temu
Gdzie jest LOT. Taka okazja by kupić włoskie linie, a tu nic. Panie premierze, co pan na to?