Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Wniosek w Polsce, azyl w Niemczech. Rząd chce zmienić prawo

23
Podziel się:

Procedura uchodźcza w Polsce często wykorzystywana jest do nielegalnej migracji na Zachód. Dotyczy to głównie Czeczenów. Rząd chce ukrócić nadużycia procedur uchodźczych i zmienić prawo - informuje w czwartek "Rzeczpospolita".

Wniosek w Polsce, azyl w Niemczech. Rząd chce zmienić prawo
Polski rząd od pięciu lat jest krytykowany za zbyt restrykcyjną politykę uszczelniania granic (Straż Graniczna)

Z danych Straży Granicznej, które analizuje gazeta, wynika, że obywatele Rosji, głównie narodowości czeczeńskiej, są na trzecim miejscu nacji, które w pierwszym półroczu tego roku złożyły w Polsce najwięcej wniosków o ochronę międzynarodową (703).

Polski rząd w ogniu krytyki

"Na blisko 5 tys. złożonych wniosków od stycznia do września najwięcej – 1546 – złożyli Afgańczycy (w tym blisko 1,2 tys. to ewakuowani do kraju współpracownicy polskiego kontyngentu wojskowego i dyplomacji) oraz Białorusini – 1310 wniosków" - czytamy.

"Rzeczpospolita" zwraca uwagę, że polski rząd od pięciu lat jest krytykowany za zbyt restrykcyjną politykę uszczelniania granic.

Zobacz także: Oślepiające lasery i nocny atak kamieniami. MON publikuje nowe nagranie z Białorusinami

Ze statystyk Urzędu ds. Cudzoziemców wynika, że do Polski od lat dociera niewielu cudzoziemców spełniających warunki nadania azylu, a procedura uchodźcza najczęściej jest wykorzystywana do nielegalnej migracji do Europy Zachodniej, głównie do Niemiec, gdzie w tym roku złożono najwięcej wniosków o azyl w całej UE (ponad 80 tys.).

Wnioski o azyl. Polska musi je przyjąć

"Nie zostaje to bez konsekwencji dla naszego kraju, bo część imigrantów wjechała do Unii przez Polskę i tu najpierw złożyła wniosek. Nasz kraj musi go zatem rozpatrzyć" - zaznacza gazeta.

Przypomina przy tym o głośnej sprawie dziewięcioosobowej rodziny z Czeczenii, którą Niemcy odesłali do Polski. Rodzina ta w czerwcu 2019 roku na przejściu granicznym w Terespolu złożyła wniosek o udzielenie ochrony międzynarodowej na terytorium RP. Następnie od razu wyjechała do Niemiec. Zawróceni do Polski znów złożyli wniosek o azyl, który Polska musiała przyjąć i przez okres rozpatrywania wniosku – utrzymać.

Według gazety, polski rząd chce ukrócić nadużycia procedur uchodźczych i zmienić prawo, by cudzoziemiec, który otrzymał odmowę azylu, został deportowany – nawet jeśli złoży zażalenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(23)
Polka
3 lata temu
Jak można wynarodowić każdy kraj, jego tożsamość, narodowy patriotyzm oraz kulturę bez ataku militarnego? Napędzić do niego roszczeniowych migrantów, a najlepiej o odmiennej rasie, wierze religijnej i kulturze, którzy nigdy nie zintegrują się z tubylcami. Jeszcze kilka bądź kilkanaście lat takiego multi kulti, a będzie po Europie. Narodowość i miłość do własnego kraju ma się w rodzinnych korzeniach, sercu i w czynach, a nie tylko poprzez posiadanie jego obywatelstwa, a takim naocznym i ekstremalnym sprawdzianem, kto będzie bronił kraju jest zawsze w przypadku zagrożenia militarnego, mobilizacja i pobór do wojska. Przypuszczam, że gdyby taka konieczność zaistniała w naszym kraju, to poza niewielką liczbą młodych ludzi musieliby się także włączyć ich ojcowie i dziadkowie, ponieważ duża liczba nowych obywateli mieszkających w naszym kraju szybko by z niego wyjechała, a reszta obserwowała bieg wydarzeń w pubach i mediach.
I tak na okoł...
3 lata temu
Przecież beżowi mogą porwać samolot za pozwoleniem łukaszenki i bez problemu znaleźć się w reichu
Benek
3 lata temu
nareszcie właściwe rozwiązanie aby zakończyć najazd na Polskę i Europę
Antybolszewik...
3 lata temu
Wogóle nie rozumiem tych uchodźców. Zamiast pchać się do najwspanialej rządzonego państwa na świecie o pędzącej gospodarce, praworządnego, z pełnymi empatii dla obcych obywatelami i mądrą życzliwą władzą, to oni migiem uciekają do tych paskudnych będących w ruinie Niemiec rządzonych do wczoraj przez antyludzką, antyeuropejską i antypolską "Makrelę". Jak to można wyjaśnić❓
tester
3 lata temu
Są prawa UE i Polski wobec przekraczania granic i należy ich przestrzegać, Pandemia to czas nadużyć ale to nie tylko jedyny powód. Dlatego Niemcy niech tego prawa nie zmieniają, szkodzą UE za zapraszanie ludności z poza UE, po to są prawa by ich przestrzegać , czują się ponad to.
...
Następna strona