Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Wnioski o 500+. Wypłacono ponad 1 mln świadczeń

6
Podziel się:

Złożono już ponad 2,2 mln wniosków o wypłatę 500+. Jak mówi szefowa resortu rodziny Marlena Maląg, ponad milion świadczeń już przyznano.

Wnioski o 500+. Wypłacono ponad 1 mln świadczeń
Wnioski o 500+. Marlena Maląg mówi o przyznanych świadczeniach. (KPRM, Adam Guz)

Jak ocenia Marlena Maląg, "to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę to, że wnioski można składać od 1 lutego".

- Cały proces przebiega sprawnie, samorządy bez zbędnej zwłoki realizują obsługę złożonych wniosków, za co bardzo dziękuję - mówi minister rodziny. - Najnowsze dane to również dowód na to, że możliwość składania wniosków online to bardzo duże ułatwienie dla rodziców, z którego chętnie korzystają.

Na razie wnioski można składać tylko przez internet. Rodzice, którzy będą chcieli złożyć wniosek drogą tradycyjną, będą mogli to zrobić dopiero od 1 kwietnia.

Zobacz także: Waloryzacja 500+. Minister zabrał głos

Maląg przypomniała również, że złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku – a więc z zachowaniem ciągłości wypłaty świadczenia.

W 2021 r. rodzice, którzy chcą pobierać 500+ muszą złożyć wniosek o przyznanie świadczenia. Prawo do świadczenia 500 plus będzie ustalane na okres od 1 czerwca tego roku do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

1 lutego ruszył nabór wniosków drogą elektroniczną - za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS.

Świadczenie przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Niewolnik zma...
3 lata temu
Ale koncert życzeń i chciejstwa. Tylko pytanie zasadnicze . Kto na te wasze plusy i życzenia zapracuje. Ja po 40 latach pracy pracuję z narażeniem życia i zdrowia w tych falach covidu, schorowany i zmęczony. Jak my starzy zejdziemy z tego świata to jak wy sobie poradzicie?
Genek
3 lata temu
Mam pytanie co z tym bajkowym będzie i jaki okres to obejmie 18-60 To po pierwsze po drugie czy bykowe obejmuje też osoby które są w formalnie w związku ale nie mają dzieci a natomiast żona ma z pierwszego małżeństwa dzieci to drugi mąż nie musi płacić bykowe bo to też jego dzieci sa
Rtv
3 lata temu
500+powinno być do czasu jak się dziecko uczy .Tak przynajmniej jest za Odrą.
Jack Horn
3 lata temu
Mój syn skończy 18 lat ale dalej chodzi do liceum więc go utrzymuje a do roboty. Nie ma kiedy bo się uczy. No chyba że na nocki. Czy 17 latek ma większe potrzeby w utrzymaniu niż 18 latek?
Matka polka
3 lata temu
Więcej.Chce więcej dla siebie i dla moich pociech.