Notowania

Przejdź na
pge
20.02.2020 06:37

Wojciech Dąbrowski prezesem PGE. Zapowiada "zielony kierunek"

W nocy ze środy na czwartek rada nadzorcza PGE powołała nowego prezesa oraz zarząd. Nowym szefem spółki został Wojciech Dąbrowski, który wcześniej kierował spółką PGE Energia Ciepła. Zapowiada audyt oraz "zielony kierunek" swojej kadencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jest nowy prezes PGE. Na to stanowisko rada nadzorcza powołała Wojciecha Dąbrowskiego (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

- PGE Polska Grupa Energetyczna potrzebuje silnego impulsu zarządczego, aby realizować wyzwania jakie ma przed sobą. Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja, społeczne oczekiwania to elementy, które już wpływają na sektor energetyczny i będą determinować pracę zarządu PGE. Zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy to cel, który stawiam przed sobą – mówi Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

"Wojciech Dąbrowski od 10 lat pełni funkcje menadżerskie w sektorze energetycznym. Od listopada 2017 r. do lutego 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Energia Ciepła, gdzie przeprowadził proces integracji polskich aktywów ciepłowniczych zakupionych przez Grupę PGE od francuskiego EDF" - czytamy w komunikacie spółki.

Wcześniej Dąbrowski pełnił również funkcję prezesa w PGNiG Termika, a w latach 2011-2016 był wiceprezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- PGE jest częścią ekosystemu społecznego i gospodarczego i nie może funkcjonować w oderwaniu od niego. Przy czym transformacja energetyczna musi być przeprowadzona w sposób niezagrażający polskiej gospodarce, a Grupa Kapitałowa PGE z racji swojej siły ma wyznaczać trendy w sektorze - zapowiedział Dąbrowski.

W czwartek w Brukseli szykuje się kolejny bój o unijny budżet na najbliższe lata
Budżet UE. W czwartek ważne rozmowy w Brukseli

- Będziemy chcieli wykorzystać mechanizmy finansowe służące celowi neutralności klimatycznej w oparciu o racjonalny harmonogram. Za kluczowy element powodzenia w realizacji celów uznaję nastawienie pracowników spółki i ich zorientowanie na współpracę. Transformacja w kierunku OZE musi być i będzie realizowana ze stroną społeczną – dodał nowy szef PGE.

Nowy prezes PGE to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji, gdzie uzyskał tytuł magistra nauk prawnych.

Henryk Baranowski objął stanowisko prezesa PGE 14 lutego 2017 r.
Prezes PGE nie będzie się ubiegał o następną kadencję w zarządzie spółki

"Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa w zakresie Eksploatacji elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i parowo-gazowych oraz w Akademii Leona Koźmińskiego i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania – Zarządzanie w Administracji Publicznej" - czytamy w komunikacie PGE.

Oprócz Dąbrowskiego do zarządu weszły cztery osoby. Ryszard Wasiłek powołany został na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych, Paweł Strączyński objął funkcję wiceprezesa ds. finansowych, Paweł Cioch zajmie się sprawami korporacyjnymi, a Paweł Śliwa - innowacjami.

Szef Greenpeace Polska startuje na prezesa PGE
Szef Greenpeace Polska startuje na prezesa PGE

Zarząd PGE planuje audyt projektów i pilną, w perspektywie dwóch miesięcy, prezentację działań Grupy Kapitałowej PGE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pge, energetyka, wojciech dąbrowski
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-02-2020

CypissPorządzi max pół roku. Po tym okresie super premia na odchodne i trzeba następnemu koledze z PIS pomóc

20-02-2020

PiotrFNiestety w takim kierunku zmierzają państwowe firmy "zarządzane" przez polityków. Widać, że można uwalić nie tylko stadniny, ale też takie … Czytaj całość

20-02-2020

TargetCel: Zbić kurs PGE do 3zł pod przejęcie przez warzywniak z Wołomina.

Rozwiń komentarze (10)