Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Wojciech Dąbrowski prezesem PGE. Zapowiada "zielony kierunek"

10
Podziel się:

W nocy ze środy na czwartek rada nadzorcza PGE powołała nowego prezesa oraz zarząd. Nowym szefem spółki został Wojciech Dąbrowski, który wcześniej kierował spółką PGE Energia Ciepła. Zapowiada audyt oraz "zielony kierunek" swojej kadencji.

Jest nowy prezes PGE. Na to stanowisko rada nadzorcza powołała Wojciecha Dąbrowskiego
Jest nowy prezes PGE. Na to stanowisko rada nadzorcza powołała Wojciecha Dąbrowskiego (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

- PGE Polska Grupa Energetyczna potrzebuje silnego impulsu zarządczego, aby realizować wyzwania jakie ma przed sobą. Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja, społeczne oczekiwania to elementy, które już wpływają na sektor energetyczny i będą determinować pracę zarządu PGE. Zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy to cel, który stawiam przed sobą – mówi Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.

"Wojciech Dąbrowski od 10 lat pełni funkcje menadżerskie w sektorze energetycznym. Od listopada 2017 r. do lutego 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Energia Ciepła, gdzie przeprowadził proces integracji polskich aktywów ciepłowniczych zakupionych przez Grupę PGE od francuskiego EDF" - czytamy w komunikacie spółki.

Wcześniej Dąbrowski pełnił również funkcję prezesa w PGNiG Termika, a w latach 2011-2016 był wiceprezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- PGE jest częścią ekosystemu społecznego i gospodarczego i nie może funkcjonować w oderwaniu od niego. Przy czym transformacja energetyczna musi być przeprowadzona w sposób niezagrażający polskiej gospodarce, a Grupa Kapitałowa PGE z racji swojej siły ma wyznaczać trendy w sektorze - zapowiedział Dąbrowski.

- Będziemy chcieli wykorzystać mechanizmy finansowe służące celowi neutralności klimatycznej w oparciu o racjonalny harmonogram. Za kluczowy element powodzenia w realizacji celów uznaję nastawienie pracowników spółki i ich zorientowanie na współpracę. Transformacja w kierunku OZE musi być i będzie realizowana ze stroną społeczną – dodał nowy szef PGE.

Nowy prezes PGE to absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Prawa i Administracji, gdzie uzyskał tytuł magistra nauk prawnych.

"Ukończył również studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa w zakresie Eksploatacji elektrowni i elektrociepłowni parowych, gazowych i parowo-gazowych oraz w Akademii Leona Koźmińskiego i na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania – Zarządzanie w Administracji Publicznej" - czytamy w komunikacie PGE.

Oprócz Dąbrowskiego do zarządu weszły cztery osoby. Ryszard Wasiłek powołany został na stanowisko wiceprezesa ds. operacyjnych, Paweł Strączyński objął funkcję wiceprezesa ds. finansowych, Paweł Cioch zajmie się sprawami korporacyjnymi, a Paweł Śliwa - innowacjami.

Zarząd PGE planuje audyt projektów i pilną, w perspektywie dwóch miesięcy, prezentację działań Grupy Kapitałowej PGE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Przypadek
4 lata temu
Ciepłownia Wołomin - matecznik Towarzysza Ministra Sasina .
by żyło się l...
4 lata temu
program rodzina na swoim widzę ciągle trwa.
logiczny
4 lata temu
Po wyborze zacznie ratować nierentowne kopalnie i zabiegać o 18 pensję dla górników ;)
Noc - ulubion...
4 lata temu
Żenujące.
jeszcze norma...
4 lata temu
Nowy Banaś i wszystko jasne.PiS PiSowi oka nie wkole a dudapis jest wszędzie obecna