Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojciech Olejniczak już nie pracuje w Alior Banku. Odszedł z końcem maja

Były minister rolnictwa Wojciech Olejniczak nie pracuje już w Alior Banku. Jak dowiedział się money.pl, były przewodniczący SLD pożegnał się z bankiem z końcem maja. Jego odejście zbiegło się w czasie z problemami Henryka Kani, któremu kredytu udzielił właśnie Alior Bank.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Wojciech Olejniczak pracował w Alior Banku od września 2016 roku. (Fot: JAKUB WOSIK/REPORTER)

Wojciech Olejniczak zatrudnienie w Alior Banku znalazł jesienią 2016 roku. Był dyrektorem w Biurze Kredytów Agro, czyli dziale, który miał odpowiadać za ściąganie do banku klientów z sektora rolno-spożywczego i przetwórczego.

Nic dziwnego, w końcu Olejniczak był w przeszłości ministrem rolnictwa i rozwoju wsi dwóch rządów - najpierw Leszka Millera, a później Marka Belki.

Jak dowiaduje się money.pl, były polityk niedawno zakończył współpracę z bankiem. - Wraz z końcem maja odszedł z Alior Banku - mówi nam jedna z osób znających sprawę. Tę informację potwierdziliśmy w dwóch niezależnych źródłach.

Obejrzyj: Henryk Kania na krawędzi. Cała branża mięsna od lat ma niską rentowność

Sam Olejniczak nie komentuje sprawy. - Ja w zasadzie nie rozmawiam z mediami od kilku lat, nie będzie komentarza - stwierdził przez telefon, po czym zakończył połączenie.

Sam bank również nie potwierdza ani nie zaprzecza. Powołuje się na ochronę danych osobowych. - Bank jako administrator danych osobowych swoich pracowników, kandydatów do pracy, a także zleceniobiorców nie może udzielać informacji na temat zatrudnienia konkretnych osób - poinformowała nas Kamila Nowak z działu PR Alior Banku.

Odejście Olejniczaka zbiegło się w czasie z problemami Henryka Kani, a więc jednego z najwięszych przedstawicieli sektora rolno-spożywczego w Polsce.

"Król wędlin", jak informowaliśmy już w money.pl wielokrotnie, w ostatnich tygodniach ma duże problemy finansowe. W miniony piątek spółka poinformowała, że dwa banki wypowiedziały jej umowy kredytowe.

Jednym z nich jest Bank Handlowy, a drugim... Alior Bank. Ten sam, w którym za sektor agro odpowiadał Wojciech Olejniczak.

Alior Bank podpisał z Kanią umowę kredytową na 38,2 mln zł. Po jej wypowiedzeniu producent będzie musiał te pieniądze zwrócić, co w świetle jego problemów finansowych na pewno nie będzie proste.

Pod zakładami Henryka Kani parkingi świecą pustkami. Ponad połowa pracowników jest na przymusowych urlopach.
Byłem pod zakładami Henryka Kani. Połowa załogi na przymusowych urlopach

Jak pisaliśmy, spółka ma problem z regulowaniem bieżacych płatności, w tym choćby z wypłatą wynagrodzeń pracownikom. Z powodu ograniczenia produkcji ponad połowa załogi jest obecnie na przymusowych urlopach.

Olejniczak zatrudniony został jeszcze przez poprzedni zarząd banku i przesa Wojciecha Sobieraja, który zrezygnował z funkcji w 2017 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wojciech olejniczak, alior bank, alior, henryk kania, bankowość, biznes, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-06-2019

uralna poczet długu caly majatek olejniczaka zabezpieczyc

11-06-2019

VfTeraz Gazprom?

12-06-2019

KrzyżowiecA mówiłem odsunąć całą czerwoną zarazę od stanowisk i zapalić stosy dla homo terrorystów, to czytacie a nie słuchacie i nadal głosujecie na tą … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (121)