Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

WOT liczy na nowych rekrutów. Ułatwił pobór

18
Podziel się

Od początku lutego obowiązują nowe przepisy. Kandydaci, którzy mają już wcześniej orzeczoną zdolność do czynnej służby wojskowej, nie muszą ponownie przechodzić przez komisję lekarską.

WOT liczy na nowych rekrutów. Ułatwił pobór
Prostsza rekrutacja do WOT (WOT)
bDJJxivF

WOT liczy na nowych poborowych. Dowództwo przypomniało, że od początku lutego zostały uproszczone procedury dla chętnych do wstąpienia do formacji.

O przydatności do służby w WOT decyduje kategoria zdrowia wpisana do książeczki wojskowej. Oznacza to, że mając wcześniej orzeczoną zdolność do czynnej służby wojskowej, nie trzeba ponownie przechodzić przez komisję lekarską.

Do tej pory każdy kandydat do terytorialnej służby wojskowej musiał przechodzić dodatkową komisję lekarską.

bDJJxivH

"Zmiany te mają istotnie ułatwić nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej" - przypomniało Dowództwo WOT.

Zobacz także: Szczepienia dla seniorów. Żołnierze WOT wspierają ich przy rejestracji

"Bez zmian natomiast pozostają regulacje dotyczące badań psychologicznych. Muszą je przejść wszyscy ochotnicy – łącznie z tymi, który mieli już wcześniej orzeczoną kategorię zdolności do służby" – zaznaczyło DWOT.

bDJJxivN

Do skrócenia naboru do czynnej służby wojskowej ma się przyczynić ponadto działalność Wojskowych Centrów Rekrutacji (WCR), w których w maksymalnie jeden dzień kandydat do terytorialnej służby wojskowej może odbyć rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz przejść badanie przez komisję lekarską.

"Dopiero w przypadku nieskorzystania z tej możliwości kandydat kierowany będzie do właściwej ze względu na miejsce zamieszkania wojskowej komisji lekarskiej" - zwróciło uwagę dowództwo.

Warunki wstąpienia do WOT to polskie obywatelstwo, pełnoletność, zdrowie fizyczne i psychiczne oraz niekaralność. Kandydat do WOT nie może pełnić innego rodzaju służby wojskowej ani mieć przydziału kryzysowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJJxiwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
Agaton
2 tyg. temu
Czyli jak ktoś miał 60 lat temu orzeczoną zdolność to nadal ją ma . Również 90 latek na progu śmierci. Żołnierz w Polsce jak wino - im starszy tym lepszy
myping
2 tyg. temu
Widocznie jest tylu chętnych, że zabijają się o siebie pędząc do WOT-u...( po "Groty" ).
Twój nick
2 tyg. temu
Za poprzedniej komuny niektórzy pilni uczniowie również trafiali do wojska po skończeniu IV klasy podstawówki 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
bDJJxiwj
Młody
2 tyg. temu
Mierny bierny ale wierny... Adi też miał swoją armię
))))
2 tyg. temu
WOT...."wot ustrojstwo antoniego"....tak samo, jak helikoptery widmo.
...
Następna strona