Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Sejm zdecydował

37
Podziel się

Premier Mateusz Morawiecki zaskoczył i wystąpił w czwartek o wotum zaufania dla swojego rządu. - Jeżeli macie odpowiednią ilość głosów, odwołajcie nas, ale przestańcie jątrzyć - mówił szef rządu. Sejm zdecydował o przyszłości gabinetu Morawieckiego.

Mateusz Morawiecki sam wystąpił z wnioskiem o wotum zaufania.
Mateusz Morawiecki sam wystąpił z wnioskiem o wotum zaufania. (PAP)
bErMxbWt

Mateusz Morawiecki wyliczał z mównicy sejmowej, czego dzisiaj potrzebują Polacy. - Skuteczności, sprawiedliwości, żeby nasze działania miały realny wpływ na rzeczywistość zdrowotno-gospodarczą. Polacy nie potrzebują waszych awantur i jałowych dyskusji oraz tematów zastępczych - przekonywał Prezes Rady Ministrów, atakując opozycję.

- Mimo kryzysu i kłamstw padających z tamtej strony będziemy prowadzić Polskę ku ambitnym celom, ku Polsce sprawiedliwej i będziemy to robić dopóki starczy sił i życia - stwierdził na koniec swojego wystąpienia Mateusz Morawiecki. Następnie zwrócił się do niższej izby parlamentu o udzielenie wotum zaufania.

- Dzisiaj, gdyby pan był człowiekiem honoru, za Szumowskiego, za Banasia, podałby się pan do dymisji - ripostował z mównicy sejmowej szef KO Borys Budka, podczas debaty po wniosku premiera o wotum zaufania.

bErMxbWv
Zobacz także: Zobacz też: UOKIK wszczyna postępowanie przeciw Gazpromowi. Kara to nawet 50 mln euro

- 6 czerwca 2018 z tej mównicy powiedziałam, coś do pana, co przylgnęło, jest pan Pinokiem polskiej polityki, nos rośnie do tej pory. O jakim dobrobycie pan mówi? Dobrobycie swoich kolegów na stołkach w spółkach? Może o Szumowskiego albo księży biskupów? - pytała Joanna Scheuring-Wielgus z klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Sejm zdecydował

Sejm RP podczas czwartkowego głosowania wyraził wotum zaufania wobec rządu. 235 posłów było za. Przeciwko opowiedziało się 219. Dwóch natomiast wstrzymało się od głosu.

bErMxbWB

Wynik zatem nikogo nie zaskoczył. Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości ma większość w Sejmie, a trudno spodziewać się, by przeciw rządowi wywodzącemu się ze Zjednoczonej Prawicy.

Ostatecznie do głosowania nad wotum zaufania doszło tuż po godzinie 16. Wynik głosowania marszałek Elżbieta Witek ogłosiła przy oklaskach i gromkich okrzykach "Mateusz, Mateusz" z ław Prawa i Sprawiedliwości.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErMxbWW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(37)
men
rok temu
Ego Trzaskowskiego jest takie wielkie, że będzie pewnie mieszkał i w Pałacu i w Belwederze. Na wakacje naraz będzie wypoczywał w dwóch rezydencajch, a wizyty zagraniczne będzie organizował dwoma samolotami. Jest gorszy niż Grodzki.
WERA
rok temu
RT nie poradził sobie w Warszawie, rozpada mu się w rękach: Czajka, kozy, reprywatyzacja
dobry
rok temu
Gość wygrał wybory i nikt nie wierzył, że zrealizuje co zapowiedział. Mówili, że nie ma „piniendzy”. A tu zaskoczenie. Nie dość, że jest niższy wiek emerytalny, 500+ na wszystkie dzieci, emerytury 13 i 14 to deficytu prawie nie ma. Rozgonili mafie VATowskie i jest na dzieci i dla emerytów.
bErMxbWX
Batek
rok temu
2 miliony nowych miejsc pracy, spadek bezrobocia o kilkaset tysięcy ludzi i to bez exodusu za granicę. Teraz trzeba to utrzymać. Nie spierzmy tego!
Mad
rok temu
Trzaskowski to hipokryta – rysuje się na konserwatyste, a dzieci do komunii nie posłali, bo kościół przeciw aborcji jest. To lewak ostateczny, finansuje LGBT i inne bezeceństwa. Gorszy niż Biedroń, bo ten chociaż się nie kryje.
...
Następna strona