Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sejm
04.06.2020 16:42

Wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Sejm zdecydował

Premier Mateusz Morawiecki zaskoczył i wystąpił w czwartek o wotum zaufania dla swojego rządu. - Jeżeli macie odpowiednią ilość głosów, odwołajcie nas, ale przestańcie jątrzyć - mówił szef rządu. Sejm zdecydował o przyszłości gabinetu Morawieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Mateusz Morawiecki sam wystąpił z wnioskiem o wotum zaufania.

Mateusz Morawiecki wyliczał z mównicy sejmowej, czego dzisiaj potrzebują Polacy. - Skuteczności, sprawiedliwości, żeby nasze działania miały realny wpływ na rzeczywistość zdrowotno-gospodarczą. Polacy nie potrzebują waszych awantur i jałowych dyskusji oraz tematów zastępczych - przekonywał Prezes Rady Ministrów, atakując opozycję.

- Mimo kryzysu i kłamstw padających z tamtej strony będziemy prowadzić Polskę ku ambitnym celom, ku Polsce sprawiedliwej i będziemy to robić dopóki starczy sił i życia - stwierdził na koniec swojego wystąpienia Mateusz Morawiecki. Następnie zwrócił się do niższej izby parlamentu o udzielenie wotum zaufania.

- Dzisiaj, gdyby pan był człowiekiem honoru, za Szumowskiego, za Banasia, podałby się pan do dymisji - ripostował z mównicy sejmowej szef KO Borys Budka, podczas debaty po wniosku premiera o wotum zaufania.

Zobacz też: UOKIK wszczyna postępowanie przeciw Gazpromowi. Kara to nawet 50 mln euro

- 6 czerwca 2018 z tej mównicy powiedziałam, coś do pana, co przylgnęło, jest pan Pinokiem polskiej polityki, nos rośnie do tej pory. O jakim dobrobycie pan mówi? Dobrobycie swoich kolegów na stołkach w spółkach? Może o Szumowskiego albo księży biskupów? - pytała Joanna Scheuring-Wielgus z klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Sejm zdecydował

Sejm RP podczas czwartkowego głosowania wyraził wotum zaufania wobec rządu. 235 posłów było za. Przeciwko opowiedziało się 219. Dwóch natomiast wstrzymało się od głosu.

Wynik zatem nikogo nie zaskoczył. Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości ma większość w Sejmie, a trudno spodziewać się, by przeciw rządowi wywodzącemu się ze Zjednoczonej Prawicy.

Ostatecznie do głosowania nad wotum zaufania doszło tuż po godzinie 16. Wynik głosowania marszałek Elżbieta Witek ogłosiła przy oklaskach i gromkich okrzykach "Mateusz, Mateusz" z ław Prawa i Sprawiedliwości.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2020

AndrzejBrawo Premierze Morawiecki, nie mogło być inaczej!

05-06-2020

topowyPolacy nie muszą się bać. Rząd ma ciągle poparcie, opozycja może sobie jątrzyć. Nie słuchajcie ich, bo to PiS nas dobrze prowadzi.

05-06-2020

TeodorSłowa premiera w punkt, Polacy waśnie potrzebują takiej skuteczności, sprawiedliwości, żeby działania miały realny wpływ na rzeczywistość … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (37)