Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na dnie Bałtyku zalegają wraki, co rząd zamierza z nimi zrobić? - One nie stanowią zagrożenia ekologicznego. Wywołują jedynie efekt psychologiczny, który powoduje odstraszanie ludzi od morza Bałtyckiego. Stale monitorujemy stan wody, jest to pod ścisłą kontrolą. Badamy ewentualny wyciek substancji, nie ma tam żadnej emisji substancji ropopochodnych - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. - Podniesienie tych wraków bez odpowiedniego przygotowania spowodowałoby skażenie środowiska. Dzisiaj nie ma takiego skażenia. Mamy bardzo dobrą wodę, przede wszystkim w Zatoce Gdańskiej. Uruchomiony został specjalny program i pragnę zapewnić, że woda jest w bardzo dobrym stanie - dodał.

KOMENTARZE
(21)
gosc
3 lata temu
Niech poproszą UE o środki na unieszkodliwienie pozostałości toksycznych po wojnie, podobno są środki bojowe zatopione, kilka statków ma jakieś niebezpieczne mazuty czy coś, UE da na to albo w ramach tych środków na rozruszanie gospodarki.
Molina
3 lata temu
Ten minister jest tak wiarygodny jak ja bym wam obiecywal ze za rok u nas bedzie tylko lato Wiarygodny malo powiedziane on jest poprostu ------wierny i mierny
BasiaK
3 lata temu
Marcinkiewicz też miał być na całą kadencję.
xx
3 lata temu
Niech rządząca pomorze PO działa, a nie tylko krytykuje i żąda.
ja
3 lata temu
Zamiast bajdurzyć o reparacjach, trzeba zażądać od Niemiec usunięcia tych wraków! Wszystkie państwa bałtyckie nas poprą!
...
Następna strona