Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Wrócą sankcje na części dla gazociągu Nord Stream. Kanada cofnie wyłączenie

8
Podziel się:

Kanada wycofa wyłączenie, które zwalniało turbiny gazociągu Nord Stream z kanadyjskich sankcji na rosyjski przemysł naftowy i gazowy - podała w środę agencja Bloomberg, powołując się na wysokiego rangą kanadyjskiego urzędnika.

Wrócą sankcje na części dla gazociągu Nord Stream. Kanada cofnie wyłączenie
W lipcu br. Kanada zwróciła Niemcom serwisowane u siebie turbiny dla gazociągu Nord Stream 1 (GETTY, Bloomberg)

Według raportu Bloomberga decyzja została przekazana rządom Niemiec i Ukrainy i oczekuje się, że Kanada ogłosi ją jeszcze dziś.

W lipcu br. Kanada zwróciła Niemcom serwisowane u siebie turbiny dla gazociągu Nord Stream 1, czyniąc w ten sposób wyjątek z nałożonych wcześniej na Rosję sankcji.

Ponadto dało to Siemensowi Canada dwuletnie zwolnienie z sankcji, aby umożliwić naprawę pięciu pozostałych turbin zgodnie z harmonogramem konserwacji.

Kanadyjski minister zasobów naturalnych Jonathan Wilkinson oświadczył wówczas, że zwrot serwisowanych w Kanadzie turbin nastąpił na mocy specjalnego zezwolenia uchylającego jednorazowo nałożone na Rosję sankcje w celu "wsparcia możliwości Europy dostępu do stabilnych i ekonomicznych źródeł energii podczas procesu odchodzenia od rosyjskiej ropy i gazu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
fajnie będzie
rok temu
To się skończy tak że zostanie rosyjska tylko część europejska i bida.
Ttt
rok temu
Teraz widać jak na dłoni zależność i podległość Brukseli wobec Waszyngtonu oraz absolutny brak w sferze wolności religijnej i wartości tradycyjnych na obszarze UE. Na polecenie zza oceanu rozpętano na terenie UE akcję propagandową oraz wprowadzono koszyk przywilejów finansowych i prawnych dla LGBT. Równocześnie rozpętano kampanię medialną dyskredytujących KK.
Qwe
rok temu
Rosja to potęga surowcowa, gospodarczą, intelektualna. UE to Zjednoczone przymusowo kraje zdominowane całkowicie przez USA. Demokracja i wolność to pustosłowie. Widać to teraz w czasie wojny na Donbasie w pełni w działaniach i propagandzie Brukseli.
Gustaw
rok temu
Polityka zeroemisyjna, odejście od atomu i lobby zielonej energii (nie wiem dlaczego gaz był zielony) to oczywista krecia robota ruskich agentów. Wielkie polityczne lobby ktore o mało co nie dało Rosji wszechwładzy. Chyba już Europa zrozumiała, że wielki rosyjski niedźwiedź zapędził ją prawie do rogu. Były Kanclerz Niemiec pracuje dla Gazpromu a Europa miała się nie podnieść z gazowego szantażu. Ale się podniosła. Wraca węgiel i atom. Rosja to stan umysłu. Pamiętajcie.
oko
rok temu
w buty sobie wsadzcie te sankcje . Njapierw wysadziliście rurociągi a teraz nakładacie sankcje , na co ? Na urządzenia już i tak ruskim nie przydatne. Oni sami produkuja już takie turbiny sprężarkowe. Jazgot i bełkot informacyjny . Nawredziliście ruskim czy sobie ? Wystrzelaliście się już z sankcji a gospodarka ruskich i tak nie padła , ale spokojnie zakańcza robienie interesów z wami i obecnie przekierowuje swoje interesy gospodarcze na państwa Azji , Ameryki Poł ,Afryki i Bliskiego Wschodu. A po tym co się dzieje widać ,że gospodarka UE i USA ma coraz to większe kłopoty z dostępnością do takich surowcow energetycznych. Obecnie USA "ugadują" czterdzieści państw Afryki a UE dziesięć państw Azji . Z tego co przecieka widać ,że czasy neokolonializmu odeszły bezpowrotnie i tanio i dużo dla byłych kolonialistow już nie będzie.