Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Wsparcie dla seniorów. Można składać wnioski

3
Podziel się

Od czwartku organizacje pozarządowe mogą składać wnioski do nowego programu na rzecz osób starszych "Aktywni plus". Dofinansowanie projektów wynosi od 25 tys. do 250 tys. zł.

Wsparcie dla seniorów. Można składać wnioski
Program wsparcia seniorów. Rusza nabór wniosków. (money.pl, Rafał Parczewski)
bDSyXhKJ

Do końca ubiegłego roku za wspieranie aktywności seniorów odpowiadał m.in. Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014–2020, czyli tzw. ASOS.

- W związku z tym, że działania te są wciąż potrzebne, a wręcz niezbędne przy realizowaniu skutecznej polityki senioralnej, zdecydowaliśmy o ich kontynuacji w ramach nowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni plus" na lata 2021–2025 – powiedziała minister rodziny Marlena Maląg.

Organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów kwotą od 25 tys. do 250 tys. zł. Budżet programu to 40 mln złotych.

bDSyXhKL
Zobacz także: Waloryzacja emerytur. "To się emerytom należy"

- Dofinansowanie przyznawane będzie w czterech priorytetowych obszarach: aktywność społeczna, partycypacja społeczna, włączenie cyfrowe oraz przygotowanie do starości - powiedziała Maląg.

Oferty można składać od 4 marca 2021 r. do 26 marca 2021 r. do godz. 16.00 przez Generator Ofert dostępny na stronie internetowej. Wymagany wkład własny to co najmniej 10 proc. wartości dotacji.

bDSyXhKR

Celem programu jest zwiększenie udziału seniorów w aktywnych formach spędzania czasu wolnego, wspieranie osób niesamodzielnych ich otoczenie w miejscu zamieszkania, a także rozwianie wolontariatu osób starszych i zwiększenie ich zaangażowanie na rynku pracy.

Program ma też wspierać seniorów w posługiwaniu się nowoczesnymi technologiami. Ma on wzmacniać trwałe relacje międzypokoleniowe, kształtować pozytywny wizerunek osób starszych oraz zwiększyć bezpieczeństwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyXhLm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
danio
miesiąc temu
czyli znowu ktoś się dorobi,
bzdety
miesiąc temu
Opowiadał mi starszy pan jak mu 3 zegarki markowe z telewizora znikły od takiej pomocy. On na szczęście zachował rozsądek ale i ja mam pod opieką taką osobę, która nie odróżnia 5 zł od 50 i uwielbia piguły jak alkoholik wódkę. Jak sąsiadka wspomoże ją po cichu pigułami to lata wkoło żyrandola jak po maryśce, sporo jest też takich co po obiedzie gębę obetrą i sąsiadów o papu proszą bo córka głodzi. Krążą wokół takich dobroczyńcy i rabują jak mogą.
mikki
miesiąc temu
jak korzystać z tych pieniędzy jak wszystko zamknięte ? Kluby seniora od czerwca tamtego roku !!! To kto bierze pieniądze i na co ???!!!!
bDSyXhLn