Trwa ładowanie...
bDzBOwlh

Notowania

Wsparcie – Wszystkie wiadomości

26
12.01.2021 11:05

STUDENCI
 / 
Rząd zapomniał o studentach i uderzył tym w przedsiębiorców. Właściciel sieci kawiarni wytyka błędy

Rząd chwali się miliardami przekazanymi na wsparcie biznesu w kryzysie, jednak do wielu przedsiębiorców pomoc nie dotarła. - Obserwuję, co przedstawiciele rządu mówią na konferencjach prasowych, a nawet na spotkaniach z nami. Nowy lockdown jest od 24 października, minister Gowin mówił wtedy, że nikt nie pozostanie bez pomocy, pieniądze będą na kontach już w listopadzie. Jest styczeń, a nikt nic nie otrzymał - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Ringer, prezes Green Caffe Nero. - Poza tym zapisy w tarczy 6.0 to może szczegóły, ale są rozstrzygające. Dam przykład - wspomaganie wynagrodzeń pracowników. Nagle pojawił się zapis, że to tylko ozusowane wynagrodzenia mogą być wspomagane. Wyeliminowano tym grupę studentów, których nawet nie można zarejestrować w ZUS-ie, bo takie są polskie przepisy. Przez to nie ma żadnego dofinansowania do ich wynagrodzeń. Na spotkaniu z minister Semeniuk powiedziała, że studenci nic nie dostaną, bo to jest za drogie. Za drogie? Dla kogo? Dla tych młodych ludzi, którzy pracują w kawiarniach, żeby sfinansować studia, czy dla przedsiębiorstw, które wypłacają im pensje bez wsparcia? W naszym przypadku to jest 70 proc. pracowników - podkreślił Ringer w rozmowie z money.pl.

7
08.01.2021 15:35

DOTACJE
 / 
Pieniądze na działalność gospodarczą. Rozporządzenie ma znieść jedno kryterium

Jeśli przedsiębiorca "poległ" w starciu z trudnymi warunkami pandemii i musiał zakończyć działalność, ale chce na nowo zacząć działać – nic straconego. Resort rozwoju pracuje nad przepisami, które pozwolą starać się o publiczne wsparcie dla tych, którzy prowadzili działalność w ostatnich 12 miesiącach.

6
29.12.2020 14:19

ROLNICTWO
 / 
Rolnicy mają ostatnie dwa dni na złożenie wniosku. Inaczej wsparcie przepadnie

Dwa dni pozostały rolnikom na złożenie wniosku o dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa). Oprócz komputera za przyznane środki zakupić również można niezbędne oprogramowanie wraz z myszą, klawiaturą i ładowarką. Kluczowa data to 30 grudnia 2020.

5
23.12.2020 7:24

POMOC
 / 
3 mld zł dla LOT-u. Szef PFR: to uzasadnione

Zdaniem prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa pomoc dla LOT-u warta 3 mld zł jest uzasadniona. Tłumaczy to faktem, że przed pandemią spółka zarabiała na siebie. PFR wypłaci spółce 1,8 mld zł pożyczki, reszta kwoty to bezzwrotna dotacja od państwa.

15
08.12.2020 13:37

RZĄD
 / 
Morawiecki: toczymy walkę z kryzysem. Powstał nowy fundusz

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował program inwestycji lokalnych na walkę z koronawirusem. To 12 mld zł rządowego funduszu na samorządową tarczę antykryzysową.

bDzBOwlj
296
26.11.2020 12:04

MŚP
 / 
Tarcza Finansowa PFR 2.0. Kto i na co może liczyć?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wdrożenie Tarczy Finansowej 2.0. Wyjaśniamy, co się w niej znalazło, kto może liczyć na wsparcie, co musi zrobić i co może zyskać oraz od kiedy można wnioskować o pomoc.

1.6K
14.11.2020 12:59

FUNDUSZ
 / 
400 mln zł z Funduszu Wsparcia Kultury. 800 tys. zł dla... cyrku

Bayer Full to był tylko początek. Ministerstwo pokazało długą listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Cyrk Korona dostanie 800 tys. zł, ponad pół miliona Radek Liszewski i zespół Weekend. Kto jeszcze?

33
29.09.2020 19:23

WSPARCIE
 / 
Wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych. Ministerstwo Klimatu zapowiada wsparcie

Termomodernizacja i wymiana źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych będzie dofinansowana - zapowiedział minister klimatu Michał Kurtyka. Pilotażowy program wystartuje w województwie zachodniopomorskim.

136
24.09.2020 21:28

ROLNICY
 / 
Koronawirus w Polsce. Rolnicy ruszyli po pomoc covidową

Ponad 140 tys. wniosków o wsparcie złożyli już rolnicy, którzy szczególnie mocno odczuli skutki kryzysu wywołanego przez koronawirusa - podało na Twitterze Ministerstwo Rolnictwa. Jan Krzysztof Ardanowski, szef resortu, zapowiedział, że do polskich rolników trafią wszystkie europejskie środki.

bDzBOwlp
12
11.09.2020 13:20

PARP
 / 
Otrzymaj do 20 mln zł wsparcia na innowacje – nie przegap tego konkursu!

Konkurs "Wdrażanie innowacji przez MŚP" organizowany przez PARP skierowany jest do firm ze wschodniej Polski. W puli dla przedsiębiorców jest 150 mln złotych z funduszy unijnych. Sprawdź, kto i w jaki sposób może otrzymać dofinansowanie.

10.08.2020 10:46

POMOC
 / 
Żółte i czerwone strefy w Polsce. "Pieniądze z tarcz powinny trafić do tych powiatów"

Obostrzenia wróciły w części powiatów, czy przedsiębiorcy z żółtych i czerwonych stref powinni dostać dodatkowe wsparcie od państwa? - Pieniądze z tarczy antykryzysowej wciąż są, tak samo, jak środki z tarczy finansowej. Wykorzystując te mechanizmy trzeba pomóc w tych miejscach, gdzie pojawiają się trudności związane z pandemią koronawirusa - powiedział w programie "Money. To się liczy" Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. - To są sprawdzone mechanizmy, bardzo można precyzyjnie zlokalizować firmę, powiat i na prostych zasadach dostarczyć pomoc. Pieniądze z tarcz jeszcze nie są wydane, można z nich pomóc tym kilkunastu powiatom - dodał.

14
29.06.2020 11:10

STARTUP
 / 
Masz startup lub jesteś młodą firmą technologiczną? Skorzystaj ze wsparcia

Masz pomysł na biznes, ale nie masz pewności, jaka strategia dla rozwoju twojego przedsiębiorstwa będzie właściwa i w którym kierunku rozwinąć działalność, aby na dłużej zaistnieć na rynku? To dobry moment, aby poszukać odpowiedniego partnera w postaci akceleratora biznesu.

114
27.05.2020 13:22

KORONAWIRUS
 / 
Gigantyczne pieniądze z KE dla Polski. Propozycja 62,8 mld euro

Komisja Europejska wykłada na stół łącznie 62,8 mld euro. To propozycja dofinansowania dla Polski w ramach pomocy na czas po pandemii koronawirusa. Spora część środków miałaby zostać wypłacona w ramach bezzwrotnych grantów na odbudowę po kryzysie.

bDzBOwlq
13
12.05.2020 10:47

PAKIET POMOCOWY DLA FIRM
 / 
Pomoc z tarczy antykryzysowej opóźnia się. Urzędnicy wskazują na powody

Od momentu złożenia wniosku o wsparcie z tzw. tarczy antykryzysowej, do otrzymania wsparcia, firmy muszą czekać nierzadko nawet kilka tygodni. Tymczasem pieniądze z tzw. tarczy finansowej PFR trafiają do nich w kilka dni. Urzędnicy tłumaczą, skąd takie rozbieżności.

139
11.05.2020 21:09

RZĄD
 / 
Tarcza finansowa. Premier: Niesamowita dynamika wzrostu wypłat

Premier Mateusz Morawiecki chwali rządową specustawę, tak zwaną tarczę finansową, która ma pomóc polskim firmom przejść przez kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Polski Fundusz Rozwoju wypłacił już 15,2 mld zł.

51
02.05.2020 21:16

PRAWO
 / 
Tarcza antykryzysowa. Jakie są limity przychodu firmy, uprawniające do wsparcia?

Tarcza antykryzysowa ściśle określa, którzy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie ze strony państwa. Najważniejszym warunkiem jest udowodnienie spadku obrotów, które jest efektem pandemii COVID-19.

47
23.04.2020 7:07

WSPARCIE
 / 
Tarcza finansowa. Pierwsze wypłaty możliwe pod koniec kwietnia

Tarcza finansowa to łącznie 100 mld zł na pomoc dla polskich firm, niezależna od tarczy antykryzysowej. Banki i instytucje są już gotowe na wypłaty, te mają ruszyć 27 kwietnia.

61
09.04.2020 10:10

KORONAWIRUS
 / 
Świadczenie postojowe. Dla kogo i jak je dostać? Nowa Tarcza Antykryzysowa [PORADNIK]

Nowelizacja tarczy antykryzysowej to m.in. wydłużenie wypłaty postojowego, czyli świadczeń dla osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych oraz samozatrudnionych. Jaka jest kwota świadczenia, komu przysługuje i co trzeba zrobić, by je otrzymać? Odpowiedzi znajdziesz w specjalnym poradniku money.pl.