Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. OPM
|

Dobry Start - trwają wypłaty. Jak uzyskać 300 zł na dziecko?

15
Podziel się:

Ponad 925 mln zł trafiło już na konta rodziców w ramach programu "Dobry Start", czyli 300 zł dofinansowania na wyprawkę szkolną dla dziecka. Sprawdź, jak złożyć wniosek i kiedy dostaniesz pieniądze.

Dobry Start - trwają wypłaty. Jak uzyskać 300 zł na dziecko?
Dobry Start. Trwa nabór wniosków. Kiedy pieniądze trafią na konto? (Adobe Stock, TOMASZ MAJCHROWICZ)

- Świadczenia z programu Dobry Start są wypłacane na bieżąco. Na konta rodziców i opiekunów przekazaliśmy już 925 mln zł. Liczba dzieci, dla których przeznaczone jest wsparcie, zgodnie z wnioskami, przekroczyła 3,6 mln - poinformowała prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start (tzw. 300+) można składać od 1 lipca. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pośrednictwem portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Zainteresowanie programem jest ogromne, a pieniądze trafiają do rodzin. Program Dobry Start to inwestycja w edukację polskich dzieci. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Środki wypłacane są na bieżąco - podkreśla profesor Uścińska.
Zobacz także: Rekordowe podwyżki dla emerytów? Ekonomista rozwiewa nadzieje

ZUS, w ramach programu, wypłaca świadczenie w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Dla kogo?

300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka przysługuje raz w roku, bez względu na dochód rodziny. Dostaniesz pieniądze, jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem ucznia:

  • w wieku do 20 lat;
  • w wieku do 24 lat (w przypadku ucznia z niepełnosprawnością).

Pieniądze otrzymasz na rachunek bankowy, który wskażesz we wniosku. Świadczenie z programu Dobry Start jest zwolnione z opodatkowania. Nie podlega też egzekucji, więc komornik nie może zająć tych środków.

Kiedy pieniądze trafią na konto?

Jeśli złożysz wniosek do końca sierpnia, pieniądze otrzymasz najpóźniej 30 września 2021 r.

Jeśli wniosek złożysz później, świadczenie zostanie wypłacone w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami.

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu).

Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia czy decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Kyo
3 lata temu
Wniosek złożyłam 24.07 na dwóch synów. Jeden 300 plus dostał, drugi nie. Może mi to ktoś wytłumaczyć? Czemu ma status "w trakcie weryfikacji"?
wodnik
3 lata temu
Mój syn chodzi do szkoły bez zeszytów i innych przyborów.Nie mam na to pieniędzy...Czy ktoś wytłumaczy mi,dlaczego inne dzieci dostały pomoc ,mimo że wniosek wpłynął póżniej a mój syn nie dostał do tej pory nic...? Wniosek złożyłam w lipcu....
wodnik
3 lata temu
Złożyłam wniosek o 300 +w końcu lipca,Do dzisiaj nic nie dostałam.Kto za to odpowiada? Sama wychowję dziecko niepełnosprawne ...Jeśli ktoś wie,gzie interweniować,proszę o informację!!!!!
HENIEK
3 lata temu
Świadczenie nie jest wypłacane na bieżąco. Wniosek został złożony na początku sierpnia i do tej pory nie jest rozpatrzony. To nie był chyba dobry pomysł, żeby przenieść płatności do ZUS. Może będzie tak, że w ostatnim dniu miesiąca otrzymam wiadomość o uzupełnieniu wniosku i tak będziemy się bujać.
Konrad555
3 lata temu
Skończyć socjalizm obniżyć podatki przywrócić normalność