Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kaczyński
10.06.2020 09:41

Wybory 2020. Prezes PiS pisze list do członków partii. Straszy Trzaskowskim

– Mamy stan alertu – napisał do członków Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W liście straszy wygraną Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich, a jego zdaniem "ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta leży w elementarnym interesie Polski".

Podziel się
Dodaj komentarz
(, Credit line: Andrzej Hulimka / Forum)
Jarosław Kaczyński napisał list do członków PiS.

Jarosław Kaczyński w liście do członków PiS stwierdza, że "zwycięstwo kandydata Koalicji Obywatelskiej oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny". – Mamy dziś stan alertu, który się skończy, gdy odniesiemy zwycięstwo – dodaje szef partii.

– W naszej ojczyźnie pandemia została wykorzystana do wywołania kryzysu konstytucyjnego. Działania opozycji, zarówno na szczeblu ogólnokrajowym, jak i – w szczególności - w samorządach, uniemożliwiły przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnych terminach, czyli 10, 17 lub 23 maja – ocenił w liście prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomniał rolę Andrzeja Dudy jako współtwórcy polityki dobrej zmiany: reform w sferze polityki gospodarczej, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, w dziedzinie oświaty i kultury oraz polityki historyczne.

Przy okazji prezes PiS atakuje opozycję, która według niego "stosuje socjotechnikę, która wykazuje podobieństwo do środków, z których korzystano w połowie poprzednich dziesięcioleci". Dodaje, że PO "oszukańczą próbą próbuje przekonać społeczeństwo, że przedstawiciel skrajnej lewicy, którego poglądy znalazły już aż nadto jasny wyraz w sposobie rządzenia Warszawą (w czasie którego dał się poznać jako zagorzały zwolennik ideologii LGBT marzący o tym, by jako pierwszy udzielić ślubu parze homoseksualnej) przedstawia się jako katolika, kontynuatora "Solidarności", a nawet osobę nawiązującą do tradycji prezydenta Lecha Kaczyńskiego".

Wybory 2020. Jarosław Kaczyński: potrzeba zmian w naszych szeregach

Prezes ma także remedium dla członków swojej partii. "Jedyną właściwą odpowiedzią zarówno na agresję, jak i na oszustwa jest podjęcie przez nas wielkiego wysiłku, pełnej mobilizacji" oraz "zmian w wielu dziedzinach - również w szeregach partii". Podstawowym zadaniem ma być jednak ponowny wybór na urząd prezydenta Andrzeja Dudę.

Tagi: kaczyński, pis, wiadomości
Źródło:
WP Wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2020

hani992ojjj, boją się pisowcy, wiedzą, że utrata władzy to będzie najmniejszy problem - rozliczymy ich z każdego przestępstwa i szkody

10-06-2020

Marianw jednym kaczynski ma rację - świat się skończy, dobrze, że tylko dla pisowskiej mafii. Wtedy zacznie się świat dla Polski i Polaków

10-06-2020

KARIMstan alertu dla Polski był 5 lat temu, dobrze że chociaż teraz ludzie reaguja i mają dość pisowskiej mafii

Rozwiń komentarze (4)