Notowania

Wybory parlamentarne 2019. Ćwierć miliona wniosków o dopisanie do spisów wyborczych przez internet

Polacy złożyli ćwierć miliona wniosków o dopisanie do spisów wyborczych przez internet. To absolutny rekord.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Do udziału w głosowaniu namawiają wyborców przedstawiciele wszystkich ugrupowań startujących w wyborach. (Fot: Tomasz Gzell)

Taką liczbę podaje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Dopisanie się do spisu wyborców w danej gminie umożliwi głosowanie poza miejscem zamieszkania. I tak, jeśli ktoś wyjeżdża na weekend albo urlop, będzie w podróży służbowej, albo po prostu mieszka gdzie indziej, niż jest zameldowany, mógł złożyć przez internet wniosek o dołączenie go do listy tam, gdzie chce zagłosować.

Wybory Parlamentarne 2019. Partie polityczne i ich programy wyborcze
Wybory Parlamentarne 2019. Partie polityczne i ich programy wyborcze

"Dla ekspertów to wyraźny sygnał, że frekwencja w najbliższą niedzielę może być historycznie wysoka" - pisze "Dziennik". Nie ma jednak co na razie na tej podstawie wyciągać wniosków co do ewentualnego wyniku wyborów. Do udziału w głosowaniu namawiają wyborców przedstawiciele wszystkich ugrupowań startujących w wyborach.

Zobacz też: Wybory 13 października. Leszek Balcerowicz odpowiada, jak zagłosuje

A co z osobami, które nie zdążyły złożyć wniosku przez internet? Pozostaje im tylko osobiste pobranie z urzędu zaświadczenia o prawie do głosowania.

Wybory do parlamentu odbędą się w niedzielę 13 października, to ostatnie pięć dni kampanii, cisza wyborcza zacznie obowiązywać o północy z piątku na sobotę. Już w niedzielę lokale wyborcze czynne będą od godz. 7 do godz. 21.

Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden do Senatu. Wciąż można dopisać się do listy wyborców, jeśli ktoś planuje wyjazd lub mieszka w innym miejscu, niż jest zameldowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2019

Tylko pis1. Proszę wszystkich aby poparli w wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Chcą aby Polska była chrześcijańskim krajem. Zlikwidowali gimnazja siedliska … Czytaj całość

10-10-2019

Swojakkoczywiście że głosuję na PiS

10-10-2019

RudaPolacy idzmy na wybory bo potem mozemy miec kaganic na twarzy i wtedy juz nic nie zmienimy

Rozwiń komentarze (9)