Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|
aktualizacja

Wybory parlamentarne 2019. Ćwierć miliona wniosków o dopisanie do spisów wyborczych przez internet

9
Podziel się:

Polacy złożyli ćwierć miliona wniosków o dopisanie do spisów wyborczych przez internet. To absolutny rekord.

Do udziału w głosowaniu namawiają wyborców przedstawiciele wszystkich ugrupowań startujących w wyborach.
Do udziału w głosowaniu namawiają wyborców przedstawiciele wszystkich ugrupowań startujących w wyborach. (PAP, Tomasz Gzell)

Taką liczbę podaje czwartkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Dopisanie się do spisu wyborców w danej gminie umożliwi głosowanie poza miejscem zamieszkania. I tak, jeśli ktoś wyjeżdża na weekend albo urlop, będzie w podróży służbowej, albo po prostu mieszka gdzie indziej, niż jest zameldowany, mógł złożyć przez internet wniosek o dołączenie go do listy tam, gdzie chce zagłosować.

"Dla ekspertów to wyraźny sygnał, że frekwencja w najbliższą niedzielę może być historycznie wysoka" - pisze "Dziennik". Nie ma jednak co na razie na tej podstawie wyciągać wniosków co do ewentualnego wyniku wyborów. Do udziału w głosowaniu namawiają wyborców przedstawiciele wszystkich ugrupowań startujących w wyborach.

Zobacz też: Wybory 13 października. Leszek Balcerowicz odpowiada, jak zagłosuje

A co z osobami, które nie zdążyły złożyć wniosku przez internet? Pozostaje im tylko osobiste pobranie z urzędu zaświadczenia o prawie do głosowania.

Wybory do parlamentu odbędą się w niedzielę 13 października, to ostatnie pięć dni kampanii, cisza wyborcza zacznie obowiązywać o północy z piątku na sobotę. Już w niedzielę lokale wyborcze czynne będą od godz. 7 do godz. 21.

Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden do Senatu. Wciąż można dopisać się do listy wyborców, jeśli ktoś planuje wyjazd lub mieszka w innym miejscu, niż jest zameldowany.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
??????
4 lata temu
a ile w tym martwych dusz?49999sztuk? ktoś sprawdził ilu obywatelom na stałe zameldowanym i mieszkającym za granicą zafundowano podroż i pobyt tylko dla oddania głosu????
Sitwa VAT
4 lata temu
Sitwa VAT
Wawiak
4 lata temu
W jakim rejonie najwięcej się dopisało?
Konfederacja
4 lata temu
w tym roku. Inteligenti i mądrzy ludzie. Myslę że warto dac im szanse. Wszyscy inni juz mieli.
Tylko pis
4 lata temu
1. Proszę wszystkich aby poparli w wyborach Prawo i Sprawiedliwość. Chcą aby Polska była chrześcijańskim krajem. Zlikwidowali gimnazja siedliska szkolnej patologii. Jako pierwszy polski rząd dba o rolników, uzbraja polską armię i zwiększa jej liczebność. Walczy z korupcją z nieuczciwymi sędziami. Dbają o pamięć żołnierzy wyklętych i bohaterów naszego kraju. Obniżają podatki dla średnich i małych przedsiębiorstw. Walczą z mafiami VAT. Wprowadzili pracownicze plany kapitałowe co może uratować emetytury polaków. Ograniczają wpływy rosyjskie które wprowadziły PSL. Przywracają połączenia komunikacyjne. Opozycja chce zniszczyć rodziny, które są wartoscią tego narodu. Nie ufajcie konfederacji. Oni idą razem z platformą, psl i lewica. Platforma w obrzydliwy sposób zaniedbała średnie i małe miejscowości. Taśmy Neumana pokazują jaki jest język polityków platformy pełen chamstwa i nic więcej. Na swoje konwencje zapraszają człowieka, który beszta pamięć Kornela Morawieckiego.