Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Wybory parlamentarne 2019. PiS pewne zwycięstwa. Prezes i premier z planem na pierwsze 100 dni rządu

302
Podziel się

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali "Piątkę na 100 dni". To plan działań rządu PiS na pierwsze miesiące nowego rządu. Politycy mówią o tym na tydzień przed wyborami, więc zapewne uważają, że wygraną mają w kieszeni.

Wybory parlamentarne 2019. Morawiecki i Kaczyński o planie na pierwsze 100 dni rządu. Zaprezentowali kolejną "piątkę PiS"
Wybory parlamentarne 2019. Morawiecki i Kaczyński o planie na pierwsze 100 dni rządu. Zaprezentowali kolejną "piątkę PiS" (twitter.com/pisorgpl, Prawo i Sprawiedliwość)
bDZISPQR

Wybory do parlamentu 13 października, ale PiS nie ma złudzeń, że w nich zwycięży. Dlatego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na początku ostatniego tygodnia kampanii wyborczej zaprezentowali "Piątkę na 100 dni". To pięć programów, które mają zostać zrealizowane w pierwszych stu dniach nowego rządu PiS, oczywiście jeśli tylko formacja uzyska zaufanie wyborców i będzie w stanie ten rząd utworzyć.

Co znalazło się w kolejnej już piątce PiS? To Mały ZUS dla firm, zwane 500+ dla przedsiębiorców, po drugie - zostaje "trzynastka", czyli 13. emerytura, a także dochodzi 14. emerytura - obie mają obowiązywać już na stałe. Na trzecim miejscu znalazł się "pakiet kontrolnych badań profilaktycznych", czyli pomysł na poprawę szybkości wykrywania chorób.

bDZISPQT

Na 4. miejscu jest program budowy 100 obwodnic - jak zapewnia Kaczyński, mają powstać przy małych i średnich miejscowościach. Piątkę zamyka "plan na rzecz równych dopłat dla polskich rolników". - Nie chcemy Europy podwójnych standardów. Chcemy Europy wysokich standardów, która traktuje polskich rolników i polską wieś na równi z innymi - powiedział Morawiecki.

- W pierwszych stu dniach zostaną wprowadzone nowe programy i ustawy. Chcemy zapowiedzieć coś, co odnosi się do wartości, którą wnieśliśmy do życia publicznego - wiarygodność - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Konkretne obietnice i działania składają się na konkretne państwo. Te pięć propozycji, pięć punktów to nasza obietnica i zapowiedź kolejnych zmian. To, co obiecaliśmy - wykonaliśmy, teraz również chcemy zawrzeć taki pakt z obywatelami - dodał premier Mateusz Morawiecki.

bDZISPQZ

Wybory do parlamentu odbędą się w niedzielę 13 października, to ostatnie pięć dni kampanii, cisza wyborcza zacznie obowiązywać o północy z piątku na sobotę. Już w niedzielę lokale wyborcze czynne będą od godz. 7 do godz. 21. Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden do Senatu. Wciąż można dopisać się do listy wyborców, jeśli ktoś planuje wyjazd lub mieszka w innym miejscu, niż jest zameldowany.

Zobacz także: Obejrzyj: Wybory 2019. Alarmujące dla opozycji wyniki prawyborów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDZISPRu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(302)
Konrad
2 lata temu
Zamiast 13,14 emerytury znieść opodatkowanie Pit, wolna kwota od podatku na poziomie jednej pensji ? Żenada. 100 obwodnic ? Ciekawe kto to zbuduje - 4mln biernych zawodowo żyjących z pracy innych
Jan Bogatko
2 lata temu
PiS to jak dotąd jedynia partia pon1989 roku która spełniła większść bietnic wyborczych. Gdyby udało się uzyskać większość konstytucyjną, zmiany byłyby szybsze i pełniejsze!
!@
2 lata temu
wydaje mi sie ze wiecej pieniedzy przeznacza sie na troli internetowych niz na emerytow.Wystarczy poczytac i wszystko jasne.
bDZISPRv
Matełuszek kł...
2 lata temu
Czyli ten zrównoważony budżet, którym tak Morawiecki się chwalił to była ściema przedwyborcza. Po wyborach pójdzie do kosza i uchwala nowy już z deficytem...
kacper
2 lata temu
100 obwodnic a ile wybudowali przez 4 lata !! niedawno mówili o 100 mostach które wybudują !!
...
Następna strona