Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
07.10.2019 12:03

Wybory parlamentarne 2019. PiS pewne zwycięstwa. Prezes i premier z planem na pierwsze 100 dni rządu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali "Piątkę na 100 dni". To plan działań rządu PiS na pierwsze miesiące nowego rządu. Politycy mówią o tym na tydzień przed wyborami, więc zapewne uważają, że wygraną mają w kieszeni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(twitter.com/pisorgpl)
Wybory parlamentarne 2019. Morawiecki i Kaczyński o planie na pierwsze 100 dni rządu. Zaprezentowali kolejną "piątkę PiS" (Fot: Prawo i Sprawiedliwość)

Wybory do parlamentu 13 października, ale PiS nie ma złudzeń, że w nich zwycięży. Dlatego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na początku ostatniego tygodnia kampanii wyborczej zaprezentowali "Piątkę na 100 dni". To pięć programów, które mają zostać zrealizowane w pierwszych stu dniach nowego rządu PiS, oczywiście jeśli tylko formacja uzyska zaufanie wyborców i będzie w stanie ten rząd utworzyć.

Co znalazło się w kolejnej już piątce PiS? To Mały ZUS dla firm, zwane 500+ dla przedsiębiorców, po drugie - zostaje "trzynastka", czyli 13. emerytura, a także dochodzi 14. emerytura - obie mają obowiązywać już na stałe. Na trzecim miejscu znalazł się "pakiet kontrolnych badań profilaktycznych", czyli pomysł na poprawę szybkości wykrywania chorób.

Na 4. miejscu jest program budowy 100 obwodnic - jak zapewnia Kaczyński, mają powstać przy małych i średnich miejscowościach. Piątkę zamyka "plan na rzecz równych dopłat dla polskich rolników". - Nie chcemy Europy podwójnych standardów. Chcemy Europy wysokich standardów, która traktuje polskich rolników i polską wieś na równi z innymi - powiedział Morawiecki.

- W pierwszych stu dniach zostaną wprowadzone nowe programy i ustawy. Chcemy zapowiedzieć coś, co odnosi się do wartości, którą wnieśliśmy do życia publicznego - wiarygodność - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Konkretne obietnice i działania składają się na konkretne państwo. Te pięć propozycji, pięć punktów to nasza obietnica i zapowiedź kolejnych zmian. To, co obiecaliśmy - wykonaliśmy, teraz również chcemy zawrzeć taki pakt z obywatelami - dodał premier Mateusz Morawiecki.

Wybory do parlamentu odbędą się w niedzielę 13 października, to ostatnie pięć dni kampanii, cisza wyborcza zacznie obowiązywać o północy z piątku na sobotę. Już w niedzielę lokale wyborcze czynne będą od godz. 7 do godz. 21. Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden do Senatu. Wciąż można dopisać się do listy wyborców, jeśli ktoś planuje wyjazd lub mieszka w innym miejscu, niż jest zameldowany.

Obejrzyj: Wybory 2019. Alarmujące dla opozycji wyniki prawyborów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2019

ElizaJestem w stanie im w to uwierzyć. Większość postulatów z tej kadencji spełnili.

07-10-2019

RooiwahPlan śmiały i jak najbardziej potrzebny. Tak właśnie powinien działać pewny swojego celu rząd!

08-10-2019

WyborcaI to są ludzie z pomysłem na Polskę. Nie to co opozycja. Dlatego głos na PiS.

Rozwiń komentarze (302)