Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Wybory 2019. Jarosław Kaczyński: dopłaty dla rolników takie same jak w Niemczech

50
Podziel się

Dopłaty dla rolników mają być takie same jak te, które dostają niemieccy rolnicy - zapowiedział prezes PiS, Jarosław Kaczyński. - To będzie na pewno 1200, albo nawet więcej niż 1200 zł od jednego hektara - zapewnił.

Jarosław Kaczyński obiecuje wyższe dopłaty dla rolników.
Jarosław Kaczyński obiecuje wyższe dopłaty dla rolników. (East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)
bDAiPvWZ

Polska wciąż jest na 19. miejscu w UE pod względem wysokości dopłat dla rolników. Wyprzedza nas m.in. Malta, gdzie dopłata do hektara wynosi 650 euro - i Niemcy (300 euro).

Jak zapewniał Jarosław Kaczyński w programie "Tydzień" w TVP 1, dopłaty mają wzrosnąć do wysokości, jaka obowiązuje obecnie w Niemczech.

- Ja nie będę mówił tutaj o metodach, na pewno będą jeszcze rokowania. To są różne drogi, ale muszą prowadzić do tego, i my to gwarantujemy. Prawo i Sprawiedliwość gwarantuje, że na konta rolników będą wpływały takie sumy, które odpowiadają w złotówkach temu, co mają na przykład Niemcy - zapewniał Kaczyński.

bDAiPvXb
Zobacz także: Obejrzyj: Obejrzyj: Zmiany w VAT - co powinien wiedzieć przedsiębiorca

Lider PiS zapewniał też, że tym roku w pierwszej transzy przygotowano ponad 500 mln zł na walkę ze skutkami suszy.

bDAiPvXh

- My się staramy pomóc rolnictwu, jak możemy. Z jednej strony poprzez te wielkie transfery społeczne, które my prowadzimy, z 500+ na czele, dotyczące w ogromnej mierze ludzi mieszkających na wsi, w tym rolników. A to są wielkie pieniądze, łącznie ponad 80 miliardów złotych, i duża część tego trafia właśnie na wieś - powiedział Kaczyński.

Zapewniał też, że działania partii mają służyć "polskiej wsi i polskiej prowincji".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAiPvXC
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(50)
Wert
rok temu
Ale żeby wzrosły dopłaty nie wystarczy zrobić nocne głosowanie. A w Brukseli kto będzie negocjować? Szydło?
Jasiek
rok temu
Ordynator zamiast kul dał mu psychotropy?
a świat sie s...
rok temu
hahaha .... unia to nie jest kraj pisowski ... tam obietnice kaczyńskiego nie maja znaczenia - ten mitoman obieca wszystko ... ale to wszystko żeby utrzymać sie przy władzy ... Wojciechowski na wylocie ... zaden z pisowców nie ma znaczącego stanowiska w unii - a ten obiecuje .... on naprawdę mysli że ludzie sa tak naiwni i głupi..
bDAiPvXD
SOCJALDEMOKRA...
rok temu
Panie Prezesie z uszanowaniem wypowiadam słowa . Obiecanki ,cacanki ,całowanie rączek,uśmiechy ,tokowanie ptasze ,umizgi -nie zmienią wszystkiego ZŁEGO -co trwa od 4 lat pod dyrekcją Pana i usłużnych wykonawców ,którzy są bardzo gorliwi.
Pietrzakmk3
rok temu
Ja się pytam z czego to będzie dawał??? Z naszych kieszeni bo takie rozdawanie spowoduje kosmiczn@ inflację
...
Następna strona