Notowania

Wybory parlamentarne 2019. Godziny głosowania

Zasady i godziny otwarcia lokali wyborczych ściśle określają przepisy. Kiedy i gdzie głosować w wyborach parlamentarnych 2019?

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Godziny głosowania. Wybory parlamentarne 2019.

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się w niedzielę 13 października. Obywatele Polski uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów. Głosować tego dnia można w godzinach 7-21. Czas ten w szczególnych sytuacjach przedłużyć może Państwowa Komisja Wyborcza.

Wybory parlamentarne 2019. Jak znaleźć swój lokal wyborczy?

Zanim udasz się na wybory, upewnij się, w którym lokalu powinieneś zagłosować. Wystarczy wejść na stronę internetową: wybory.gov.pl. Znajdziesz tam wyszukiwarkę obwodów. Wpisz nazwę miejscowości i ulicę lub samą nazwę miejscowości i odczytaj adres lokalu wyborczego.

Wyborca, który chce wziąć udział w wyborach parlamentarnych 2019 musi mieć ukończone 18 lat (najpóźniej w dniu głosowania). Ponadto inne reguły obowiązują osoby, które chcą oddać głos poza granicami naszego kraju - będą oni mogli zagłosować w specjalnych obwodach głosowania utworzonych w dostosowanych do tego placówkach.

Wybory parlamentarne 2019. Zasady i godziny otwarcia lokali wyborczych. Karty do głosowania

Głosujący otrzymają dwie karty do głosowania. Na jednej (wybory do Sejmu) będą widniały listy komitetów z nazwiskami kandydatów, na drugiej (wybory do Senatu) znajdą się kandydaci ułożeni w kolejności alfabetycznej.

Jeżeli głosujemy w miejscu zameldowania, nie musimy dokonywać żadnych dodatkowych formalności. W dniu wyborów wystarczy udać się do odpowiedniego lokalu wyborczego z dowodem osobistym lub paszportem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wybory 2019, wybory parlamentarne 2019, głosowanie, gospodarka, wiadomości, polityka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-10-2019

god of horror 666Nigdy nie glosowalem i glosowal nie bede! Zaglosuj na mnie, bo jestem tworca horrorow!

Rozwiń komentarze (1)