Notowania

Wybory parlamentarne 2019. Skończyła się kampania, co z plakatami i ulotkami?

W ciągu 30 dni od końca kampanii z ulic powinny zniknąć wszystkie plakaty, ulotki i ogłoszenia. W przeciwnym razie grożą kary.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Plakaty muszą zniknąć po 30 dniach od końca kampanii. (Fot: PAP/Radek Pietruszka)

Kampania wyborcza, zgodnie z przepisami, kończy się na dobę przed dniem wyborów. Od tego momentu upływa czas na usunięcie z ulic wszystkich plakatów, ulotek czy ogłoszeń.

Prawo i Sprawiedliwość po raz drugi z rzędu będzie rządziło samodzielnie
Więcej zdrowia nawet kosztem bezpieczeństwa. Tego Polacy oczekują od nowego rządu

Zgodnie z przepisami ordynacji wyborczej ten czas to 30 dni – pisze Superbiz.pl. Jak jest w praktyce, obserwujemy przy każdych wyborach. Elementy kampanii wyborczej miesiącami wiszą na płotach, przystankach czy bilbordach.

Dzieje się tak pomimo że za przekroczenie tego czasu i nie usunięcie materiałów wyborczych grozi kara administracyjna w postaci grzywny od 20 do 5 tys. złotych – wskazuje portal.

Wybory parlamentarne 2019. Frekwencja wyborcza była najwyższa od lat
Wybory parlamentarne 2019. Frekwencja wyborcza najwyższa od 30 lat

Po 30 dniach wójt, burmistrz czy prezydent miasta nakazuje ich usunięcie na koszt pełnomocnika wyborczego konkretnego komitetu wyborczego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-10-2019

NOTORYCZNY KANDYDATWidziałem plakaty jednego Pana które są ponadczasowe i były porzyklejane między innymi na przystankach od wyborów 2015 do Sejmu , prze Samorządowe - … Czytaj całość

15-10-2019

asJak ktos sie dostal do parlamentu to ma imunitet wiec czesc olewa prawo bo nic im nie grozi. Patologia - brak odpowiedzialnosci rodzi patolegie czyli … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)