Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji

5
Podziel się

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane z blisko 91 proc. komisji wyborczych. Wynika z nich, że wyborach do Sejmu PiS uzyskał 44,57 proc, KO - 26,65 proc, SLD - 12,27 proc, PSL - 8,63 proc, a Konfederacja - 6,76 proc. PKW przewiduje, że późnym wieczorem uzyska kompletne wyniki z pozostałych komisji.

Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji
Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji (WP.PL)
bDAdzJjF

Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat, tzw. late poll wynika, że rozkład mandatów w Sejmie przy obecnych wynikach wyglądałby następująco: PiS - 239 mandatów, Koalicja Obywatelska - 131 mandatów, SLD - 46 mandatów, PSL - 30 mandatów, Konfederacja - 13 mandatów, inne komitety - 1.

Względem wczorajszego sondażu Ipsos - exit poll z godz. 21 - wzrosło poparcie dla SLD z 11,9 proc. przewidywanych w exit poll do 12,4 proc. w late poll; słabszy wynik zanotowało PSL - spadek z 9,6 proc. na 9,1 proc.

bDAdzJjH
Zobacz także: Oglądaj: Publicyści o wyniku Koalicji Obywatelskiej

W exit poll wyniki przedstawiały się następująco: PiS - 43,6 proc.; KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc. PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji. Obietnice partii rządzącej

Odnawianie wielkiej płyty, podnoszenie pensji minimalnej, dwa nowe dodatki dla seniorów, zmiana tzw. podatku Belki, wyższe pensje w budżetówce, nowe tanie leki i do tego jeszcze kolejne zmiany w użytkowaniu wieczystym. Oto plan Jarosława Kaczyńskiego na Polskę 2019 - 2023

bDAdzJjN

Jak powiedział prezes PiS - Jest taki stereotyp, że my jesteśmy dobrzy i prospołeczni, ale nie znamy się na gospodarce. To jest taka bzdura, że trudno tego słuchać - mówił prezes PiS podczas wiecu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborczych.

W poniedziałek wieczorem PKW spodziewa się otrzymania danych z pozostałych komisij wyborczych.

bDAdzJjO

**[ Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl ](http://www.dziejesie.wp.pl

bDAdzJki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
w końcu powie...
rok temu
Jak powiedział prezes PiS : "Jest taki stereotyp, że my jesteśmy dobrzy i prospołeczni, ale nie znamy się na gospodarce. To jest taka bzdura, że trudno tego słuchać.". ZGADZAM SIĘ W 100 % !!! TO JEST BZDURA że jesteście dobrzy, TO JEST BZDURA że jesteście prospołeczni (bo rozdawanie komu popadnie to nie działanie prospołeczne) i TO JEST BZDURA że nie znacie się na gospodarce - w końcu doskonale wiedzie jak ją rozwalić !
Ale wstyd
rok temu
Podkarpacie jest już tak zdemoralizowane nieróbstwem ,przemytem z Urainy wódki i papierosów i piciem oraz ogłupione przez czarnych że zagłosowało na Kuchcińskiego ponownie i go wybrało do Sejmu. Jak łatwo można zdemoralizować ludzi nienależną im kasą. I niech mi ktoś powie że wieś to patrioci? Przekuni ignoranci.
Schetyna do d...
rok temu
Jedno jest pewne SCHETYNA NATYCHMIAST DO DYMISJI. Im szybciej tym lepiej. Trzecie przegrane pod rząd wybory. ON JUŻ PROCHU NIE WYMYŚLI. Niech zajmie się tym w czym jest dobry czyli w pracy organicznej i organizacyjnej w parti.Czas na BUDKĘ TRZASKOWSKIEGO ,BREJZĘ TOMCZYKA czy KIERWIŃSKIEGO. Młodych i zdolnych. Czas starych już minął. Teraz kolej na młodych.
bDAdzJkj
ala
rok temu
Szczęśliwi Ci, którzy wyjechali wiele lat temu, bo nie zaznają powrotu socjalizmu.
Tak trzeba by...
rok temu
Wybory zostały przegrane przez opozycję z winy partykularnych interesów Kosiniaka Kamysza i Schetyny. Trzeba było iść do wyborów zjedniczeni z mini listani określonymi blokiem numerycznym od do dla danej parti na wspólnej li$cie i każdy by wiedział jak głosować na swoją partię. Byłaby premia z D'Hondta którą zgarnął PiS bo wygrał wybory choć % i liczbawo przegrałby z koalicją.