Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji

5
Podziel się:

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła dane z blisko 91 proc. komisji wyborczych. Wynika z nich, że wyborach do Sejmu PiS uzyskał 44,57 proc, KO - 26,65 proc, SLD - 12,27 proc, PSL - 8,63 proc, a Konfederacja - 6,76 proc. PKW przewiduje, że późnym wieczorem uzyska kompletne wyniki z pozostałych komisji.

Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji
Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji (WP.PL)
bECGAQoR

Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat, tzw. late poll wynika, że rozkład mandatów w Sejmie przy obecnych wynikach wyglądałby następująco: PiS - 239 mandatów, Koalicja Obywatelska - 131 mandatów, SLD - 46 mandatów, PSL - 30 mandatów, Konfederacja - 13 mandatów, inne komitety - 1.

Względem wczorajszego sondażu Ipsos - exit poll z godz. 21 - wzrosło poparcie dla SLD z 11,9 proc. przewidywanych w exit poll do 12,4 proc. w late poll; słabszy wynik zanotowało PSL - spadek z 9,6 proc. na 9,1 proc.

bECGAQoT
Zobacz także: Oglądaj: Publicyści o wyniku Koalicji Obywatelskiej

W exit poll wyniki przedstawiały się następująco: PiS - 43,6 proc.; KO - 27,4 proc.; SLD - 11,9 proc. PSL - 9,6 proc.; Konfederacja - 6,4 proc.

Wybory parlamentarne 2019. Uaktualnione wyniki z blisko 91 proc. komisji. Obietnice partii rządzącej

Odnawianie wielkiej płyty, podnoszenie pensji minimalnej, dwa nowe dodatki dla seniorów, zmiana tzw. podatku Belki, wyższe pensje w budżetówce, nowe tanie leki i do tego jeszcze kolejne zmiany w użytkowaniu wieczystym. Oto plan Jarosława Kaczyńskiego na Polskę 2019 - 2023

bECGAQoZ

Jak powiedział prezes PiS - Jest taki stereotyp, że my jesteśmy dobrzy i prospołeczni, ale nie znamy się na gospodarce. To jest taka bzdura, że trudno tego słuchać - mówił prezes PiS podczas wiecu po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborczych.

W poniedziałek wieczorem PKW spodziewa się otrzymania danych z pozostałych komisij wyborczych.

bECGAQpa

**[ Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl ](http://www.dziejesie.wp.pl

bECGAQpu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Ale wstyd
2 lata temu
Podkarpacie jest już tak zdemoralizowane nieróbstwem ,przemytem z Urainy wódki i papierosów i piciem oraz ogłupione przez czarnych że zagłosowało na Kuchcińskiego ponownie i go wybrało do Sejmu. Jak łatwo można zdemoralizować ludzi nienależną im kasą. I niech mi ktoś powie że wieś to patrioci? Przekuni ignoranci.
Tak trzeba by...
2 lata temu
Wybory zostały przegrane przez opozycję z winy partykularnych interesów Kosiniaka Kamysza i Schetyny. Trzeba było iść do wyborów zjedniczeni z mini listani określonymi blokiem numerycznym od do dla danej parti na wspólnej li$cie i każdy by wiedział jak głosować na swoją partię. Byłaby premia z D'Hondta którą zgarnął PiS bo wygrał wybory choć % i liczbawo przegrałby z koalicją.
ala
2 lata temu
Szczęśliwi Ci, którzy wyjechali wiele lat temu, bo nie zaznają powrotu socjalizmu.
bECGAQpv
Schetyna do d...
2 lata temu
Jedno jest pewne SCHETYNA NATYCHMIAST DO DYMISJI. Im szybciej tym lepiej. Trzecie przegrane pod rząd wybory. ON JUŻ PROCHU NIE WYMYŚLI. Niech zajmie się tym w czym jest dobry czyli w pracy organicznej i organizacyjnej w parti.Czas na BUDKĘ TRZASKOWSKIEGO ,BREJZĘ TOMCZYKA czy KIERWIŃSKIEGO. Młodych i zdolnych. Czas starych już minął. Teraz kolej na młodych.
w końcu powie...
2 lata temu
Jak powiedział prezes PiS : "Jest taki stereotyp, że my jesteśmy dobrzy i prospołeczni, ale nie znamy się na gospodarce. To jest taka bzdura, że trudno tego słuchać.". ZGADZAM SIĘ W 100 % !!! TO JEST BZDURA że jesteście dobrzy, TO JEST BZDURA że jesteście prospołeczni (bo rozdawanie komu popadnie to nie działanie prospołeczne) i TO JEST BZDURA że nie znacie się na gospodarce - w końcu doskonale wiedzie jak ją rozwalić !