Notowania

wybory
10.10.2019 09:55

Wybory parlamentarne 2019. Zasady i godziny otwarcia lokali wyborczych

Wybory Parlamentarne bieżącego roku odbędą się już w najbliższą niedzielę. Obywatele Polski uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów. Głosować tego dnia można w godzinach 7-21.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Wybory parlamentarne 2019. Zasady i godziny otwarcia lokali wyborczych

Wybory parlamentarne 2019. Zasady i godziny otwarcia lokali wyborczych. Lokale wyborcze

Zgodnie z kodeksem wyborczym lokale będą od godziny 7 do 21. Wtedy urny zostaną zapieczętowane, a następnie rozpocznie się przeliczanie głosów.

Oglądaj: Wybory parlamentarne 2019. Marek Suski "streścił" program PO. Riposta Sławomira Nitrasa

Wyborca, który chce wziąć udział w wyborach parlamentarnych 2019 musi mieć ukończone 18 lat (najpóźniej w dniu głosowania). Ponadto inne reguły obowiązują osoby, które chcą oddać głos poza granicami naszego kraju - będą oni mogli zagłosować w specjalnych obwodach głosowania utworzonych w dostosowanych do tego placówkach.

Wybory parlamentarne 2019. Zasady i godziny otwarcia lokali wyborczych. Karty do głosowania

Głosujący otrzymają dwie karty do głosowania. Na jednej (wybory do Sejmu) będą widniały listy komitetów z nazwiskami kandydatów, na drugiej (wybory do Senatu) znajdą się kandydaci ułożeni w kolejności alfabetycznej.

Sama procedura głosowania polega na postawieniu dwóch przecinających się linii (sugerowany znak "x") w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden w wyborach do Senatu. Oznacza to, że na każdej z kart do głosowania można postawić jeden znak x.

Jeżeli głosujemy w miejscu zameldowania, nie musimy dokonywać żadnych dodatkowych formalności. W dniu wyborów wystarczy udać się do odpowiedniego lokalu wyborczego z dowodem osobistym lub paszportem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2019

Par nas PattieCzy tego dnia będą odbywały się nabożeństwa w kościele katolickim ????????????

11-10-2019

111@Par nas Pattie przecież to zwykła niedziela, dlaczego miałyby się nie odbywać?

Rozwiń komentarze (2)