Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory prezydenckie 2020 II tura. Głosowanie poza miejscem zameldowania – zasady

W niedzielę 12 lipca druga tura wyborów prezydenckich 2020. W jaki sposób można zagłosować poza miejscem zameldowania? Jak dopisać się do spisu wyborców?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały WP)
Wybory 2020. Głosowanie poza miejscem zameldowania

Wybory 2020 druga tura. Głosowanie poza miejscem zameldowania. Wniosek o dopisanie do spisu wyborców

II tura wyborów prezydenckich 2020 już w najbliższą niedzielę, tj. 12 lipca 2020 r. Osoby, które chcą zagłosować poza miejscem zameldowania, muszą to zgłosić.

Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy, na obszarze której chcemy oddać głos. Do spisu wyborców można się dopisać też przez internet. We wniosku należy podać: imię (imiona), nazwisko, imię ojca, datę urodzenia, nr PESEL, a także adres zamieszkania.

Samo zaświadczenie o prawie do głosowania uprawnia nas do głosowania w wyborach 2020 poza miejscem zamieszkania. Mając zaświadczenie, możemy głosować zarówno w kraju, jak i za granicą, a nawet na polskim statku morskim

Wybory 2020 druga tura. Jak głosować poza miejscem zameldowania

Spóźnialscy mają czas do północy we wtorek 7 lipca, wtedy mija termin na dopisanie się do spisu wyborców w dowolnej gminie w Polsce. Warto skorzystać więc z możliwości złożenia wniosku o dopisanie do spisu wyborców drogą elektroniczną - online.

Jeśli wyborca dopisał się do spisu przed pierwszą turą wyborów, nie może dopisać się do innego spisu przed drugą turą. Do piątku można odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-07-2020

GoscNic nie piszecie co sie dzieje z kartami do glosowania w konsulatach za granica. Jest juz wtorek a nic jeszcze nie doszlo. Jak zwykle nasze urzedy nie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)