Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia komentuje swój wynik

13,3 procenta głosów - według sondażu exit poll - uzyskał w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia. Uzyskał trzecią lokatę, po Andrzeju Dudzie i Rafale Trzaskowskim. - To wynik moich marzeń - skomentował. Dodał, że w drugiej turze nie odda głosu na kandydata związanego z PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Szymon Hołownia komentuje swój wynik w wyborach prezydenckich

Jak uzasadniał Hołownia, 13,3 proc. głosów oddanych na niego przekłada się przy niedzielnej frekwencji na poparcie około 2,5 mln Polaków. Jak dodał kandydat, na razie to wyniki exit poll (przygotowane przez pracownię Ipsos dla TVN24), a ostateczny, oficjalny wynik może być dla niego korzystniejszy - może sięgać 15, a być może nawet 18 procent.

Hołownia przyznał jednak, że nie jest do końca zadowolony. Po pierwsze dlatego, że najwięcej, bo aż 41,8 proc., dostał jego główny kontrkandydat Andrzej Duda. Po drugie - dlatego że prezydentem zostanie polityk wywodzący się z PiS albo z PO, a to oznacza "kolejne pięć lat wojny polsko-polskiej".

Co w takim razie ten niezależny kandydat rekomenduje swoim wyborcom? - My nie wystąpimy w całości i nie powiemy, że poprzemy tego albo innego - zapowiedział Hołownia.

- Każdy z nas podejmie swoją decyzję w tej sprawie. Nikomu nie narzucamy decyzji, zamierzam to uszanować - mówił kandydat. I dodał, że nie jest "panem i władcą waszych sumień i długopisów".

Obejrzyj też: Wyniki wyborów 2020. Aleksander Kwaśniewski o wyniku Andrzeja Dudy. "Tam wewnątrz jest duży zawód"

- Jesteśmy ruchem wolnych ludzi, a nie partią polityczną, która ma dyscyplinę glosowania. Każdy z nas jest inny i ja zamierzam to uszanować - dodał Szymon Hołownia.

Chwilę później w rozmowie z TVN24 zapewnił jednak: - Na pewno nie zagłosuję na Andrzeja Dudę.

Oficjalne wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich potwierdzone przez Państwową Komisję Wyborczą poznamy najprawdopodobniej we wtorek.

Wg badań exit poll kandydaci uzyskali następujące poparcie:
Andrzej Duda - 41,8 proc.
Rafał Trzaskowski - 30,4 proc.
Szymon Hołownia - 13,3 proc.
Krzysztof Bosak - 7,4 proc.
Robert Biedroń - 2,9 proc.
Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 proc.

Niższe poparcie uzyskali:
Marek Jakubiak, Mirosław Piotrowski, Paweł Tanajno, Waldemar Witkowski, Stanisław Żółtek.

Frekwencja w tegorocznych wyborach wyniosła ponad 60 proc. Dla porównania, w wyborach prezydenckich w 2015 r. wyniosła 48,96 proc

ZOBACZ: Dom modułowy gotowy w 3 dni. Sprawdzamy, ile kosztuje budowa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2020

ediglosowanie za Rafałem to sprzedanie Polski

28-06-2020

kłaCzyli Pan Kłamał przecież Pan zapewniał że będzie w II turze a teraz Pan nie jest a to sukces

29-06-2020

Zacofaniec?Moja córka ma wielu znajomych co głosowali na HoŁownie. Jednak większość z nich w drugiej turze poprze Dudę lub zostanie w domu niż zagłosuję na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1093)