Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski komentują

Buczenie w sztabie Andrzeja Dudy i podziękowania u Rafała Trzaskowskiego. Tak na wyniki wyborów prezydenckich zareagowali kandydaci i ich sympatycy. - Dziękuję za frekwencję - mówił Andrzej Duda. Trzaskowski również dziękował i zapewniał, że chce być "kandydatem zmiany".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie. Do drugiej tury wszedł również Rafał Trzaskowski

- Wynik sprzed 5 lat pobity o kilka długości przy 10 kontrkandydatach - rozpoczął swoje przemówienie prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda po wyborach: dziękuję za frekwencję

Podkreślał, że jest bardzo wdzięczny wyborcom za wysoką frekwencję, która według sondażowych wyników wyniosła 62,9 proc. To najlepszy wynik od 1995 roku.

- Niezależnie od kandydata, na którego głosowaliście, dziękuję, że poszliście na wybory - podkreślał Andrzej Duda. Jak dodawał, był przez kilka lat "atakowany za swoją działalność".

Duda kilkukrotnie powtarzał też, że w tych wyborach zaufało mu więcej Polaków niż 5 lat temu. - Ta przewaga jest potężna i jestem za nią bardzo wdzięczny - cieszył się prezydent Duda.

Po kilku minutach pogratulował również Rafałowi Trzaskowskiemu awansu do drugiej tury. Gdy tylko pojawiło się nazwisko kandydata Platformy Obywatelskiej, to na widowni pojawiły się buczenie i okrzyki "tu jest Polska!".

Rafał Trzaskowski po wyborach: z takimi wynikami można iść się bić o Polskę

- Z takimi wynikami można iść się bić o Polskę - mówił z kolei Rafał Trzaskowski. On w pierwszej turze zdobył 30,4 proc. głosów.

Kandydat Platformy Obywatelskiej nie ukrywał radości z uzyskanego wyniku. Na początek dziękował żonie i rodzinie za wytrwałość w trakcie kampanii wyborczej.

Dziękował również Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, którą Trzaskowski zastąpił w prezydenckim wyścigu oraz samorządowcom i Senatowi, dzięki którym wybory nie odbyły się w pierwotnym terminie 10 maja.

- Wiem, że większość z was chciałaby zwycięstwa w pierwszej turze, tak jak w Warszawie - powiedział Trzaskowski. I podkreślił, że ponad 58 proc. Polaków nie poparło urzędującego prezydenta.

- Chcę państwu powiedzieć, że ja będę kandydatem zmiany. Za dwa tygodnie czekają nas wybory między Polską otwartą a Polską, która szuka wroga - podkreślił Trzaskowski w swoim przemówieniu.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie sie 12 lipca.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2020

GośćBraaaawo Panie Prezydencie Duda, brawo !!!!!!!

28-06-2020

PiS = POWyborcy Bosaka, w II turze nie głosujemy w ogóle! Dosyć okrągłego stołu. Duda = Trzaskowki.

28-06-2020

BrawoBRAWO dla Prezydenta Dudy !!!1

Rozwiń komentarze (353)