Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wybory prezydenckie 2020. Trzaskowski deklaruje poparcie w negocjacjach o środki z UE

Rafał Trzaskowski - o ile zostanie prezydentem - będzie wspierał rządzących w sprawach pozyskiwania środków unijnych i załatwianiu ważnych dla Polski spraw w Brukseli. Taka deklaracja padła w sobotę w Kaliszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rafał Trzaskowski w sobotę odwiedził Kalisz

- Polityka europejska jest dla Polski bardzo ważna. Jasno deklaruję, że będę wspierał rządzących w negocjacjach o jak najlepsze warunki i możliwie najwyższe środki z Unii Europejskiej – powiedział Rafał Trzaskowski, który w sobotę odwiedził Kalisz.

Było tu uzupełnienie odpowiedzi na pytania dotyczące sondażu TVN24, w którym ankietowani wskazywali na kandydata, którego wygrana może doprowadzić do wystąpienia Polski z Unii Europejskiej.

Obejrzyj: Wybory 2020. Ataki na Rafała Trzaskowskiego. "Już raz Andrzej Duda został upomniany przez ambasadę USA"

Przeważająca większość wskazała Andrzeja Dudę, ale jednak 13 proc. pytanych przekonanych jest, że to prezydentura Trzaskowskiego może prowadzić do polexitu.

Kandydat KO na prezydenta pokreślił, że ostanie działania Polski na arenie europejskiej nadwątliły naszą pozycję. Odniósł się w ten sposób m.in. do kwestii praworządności. Podkreślił jednak, że wszelkie konstruktywne działania polskiego rządu w UE będą miały jego poparcie.

W czwartek Szef Rady Europejskiej Charles Michel zapowiedział, że dostęp do unijnych pieniędzy ma być powiązany z przestrzeganiem praworządności w krajach członkowskich. Ponadto Michel zmienił sposób rozdziału dotacji dla państw z Funduszu Odbudowy po koronawirusie. Zakłada on, że fundusz będzie wart 750 miliardów euro. 70 proc. z tej kwoty ma być podzielone tak, jak chciała tego Komisja Europejska, a 30 proc. tej kwoty ma zostać rozdzielone z uwzględnieniem spadku PKB w krajach członkowskich w 2020 i 2021 r.

Wcześniej wiceprzewodnicząca Komisji Viera Jourova oświadczyła, że dołoży wszelkich starań, by w nowym wieloletnim budżecie UE wypłata środków unijnych była uzależniona od spełniania norm praworządności i by przepisy te były stanowcze.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2020

PytiaSkompromitowane CBOS i Estymator zwany Nadymatorem notowań PiS już nie ogłaszają swoich sondaży bo wszyscy się z nich śmieją i wiedzą że są … Czytaj całość

04-07-2020

Stany😂😂😂 rząd Nitrasów..

04-07-2020

sabludzie zobacza jak dojdzie PO do wladzy szkoda tych madrych ludzi ktorym zachod nie moze nc narzucac

Rozwiń komentarze (244)