Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Wybory prezydenckie 2020. Trzaskowski deklaruje poparcie w negocjacjach o środki z UE

244
Podziel się:

Rafał Trzaskowski - o ile zostanie prezydentem - będzie wspierał rządzących w sprawach pozyskiwania środków unijnych i załatwianiu ważnych dla Polski spraw w Brukseli. Taka deklaracja padła w sobotę w Kaliszu.

Rafał Trzaskowski w sobotę odwiedził Kalisz
Rafał Trzaskowski w sobotę odwiedził Kalisz (East News)

- Polityka europejska jest dla Polski bardzo ważna. Jasno deklaruję, że będę wspierał rządzących w negocjacjach o jak najlepsze warunki i możliwie najwyższe środki z Unii Europejskiej – powiedział Rafał Trzaskowski, który w sobotę odwiedził Kalisz.

Było tu uzupełnienie odpowiedzi na pytania dotyczące sondażu TVN24, w którym ankietowani wskazywali na kandydata, którego wygrana może doprowadzić do wystąpienia Polski z Unii Europejskiej.

Zobacz także: Obejrzyj: Wybory 2020. Ataki na Rafała Trzaskowskiego. "Już raz Andrzej Duda został upomniany przez ambasadę USA"

Przeważająca większość wskazała Andrzeja Dudę, ale jednak 13 proc. pytanych przekonanych jest, że to prezydentura Trzaskowskiego może prowadzić do polexitu.

Kandydat KO na prezydenta pokreślił, że ostanie działania Polski na arenie europejskiej nadwątliły naszą pozycję. Odniósł się w ten sposób m.in. do kwestii praworządności. Podkreślił jednak, że wszelkie konstruktywne działania polskiego rządu w UE będą miały jego poparcie.

W czwartek Szef Rady Europejskiej Charles Michel zapowiedział, że dostęp do unijnych pieniędzy ma być powiązany z przestrzeganiem praworządności w krajach członkowskich. Ponadto Michel zmienił sposób rozdziału dotacji dla państw z Funduszu Odbudowy po koronawirusie. Zakłada on, że fundusz będzie wart 750 miliardów euro. 70 proc. z tej kwoty ma być podzielone tak, jak chciała tego Komisja Europejska, a 30 proc. tej kwoty ma zostać rozdzielone z uwzględnieniem spadku PKB w krajach członkowskich w 2020 i 2021 r.

Wcześniej wiceprzewodnicząca Komisji Viera Jourova oświadczyła, że dołoży wszelkich starań, by w nowym wieloletnim budżecie UE wypłata środków unijnych była uzależniona od spełniania norm praworządności i by przepisy te były stanowcze.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(244)
Oszukana
4 lata temu
Rafał Trzaskkkkowskki ( tak wypowiadają Niemcy) wszystkie kluczowe funkcje oddał w obce ręce. Niemcy: przewozy miejskie, energia, reklamy, śmieci, kanalizacja itd.... Francja - ogrzewanie Warszawy itd.....Niemcy przewozy miejskie - 2 wypadki, 1 osoba nie żyje, liczni ranni; kanalizacja- zatrucie polskiej rzeki Wisły. Tak działa obcy kapitał w Warszawie, zabija Warszawiaków i truje Polaków. Dajcie mu więcej władzy to Warszawiaków wywiezie na taczkach, a zamieszkujących kamienice ( ś.p. Pani Brzeska) spali. Warszawiacy otwórzcie oczy, jeszcze wszystko w waszych rękach. Przemyślcie to, co napisałam i zobaczcie jak on nienawidzi Polaków i Polski, a tylko kasę...no bo komu dał zlecenia w Warszawie? Polakom?
Frajerka
4 lata temu
Nawet Małgosia pozwoliła sobie doprawić rogi i na pocieszenie rozda kobietom po 200 zł, żeby nie wytykali ją palcami
Kriss🤣
4 lata temu
Szkoda ze niedawno mówił że będzie wszystkie projekty PiS wypalał a teraz taka zmiana tylko nienormalni uwierzą
hahaha
4 lata temu
A z którym rządem będzie współpracował???
żałosny
4 lata temu
On nawet kłamie, że nie kłamie
...
Następna strona