Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS,KRO
|
aktualizacja

Wybuch w zakładach Synthosu w Oświęcimiu. Płonie zewnętrzna instalacja

0
Podziel się:

Na terenie firmy chemicznej Synthos w czwartek wieczorem doszło do wybuchu. W tej chwili nie znamy szczegółów. Trwa akcja - poinformował rzecznik oświęcimskiej straży pożarnej mł. bryg. Zbigniew Jekiełek. Jak zaznaczył, nie ma informacji, by komukolwiek coś się stało.

Wybuch w zakładach Synthosu w Oświęcimiu. Płonie zewnętrzna instalacja
W zakładach Sythosu w Oświęcimiu wybuchł pożar (zdj. ilustracyjne). (PAP, Art Service 2)

- Na miejscu działają już strażacy ze służby zakładowej, a także jednostki zawodowe i ochotnicze. Dysponowane są kolejne siły i środki. Nie potrafię powiedzieć jeszcze, czy jest to bardzo wielkie zagrożenie. Organizujemy duże działania - powiedział Jekiełek.

Strażak dodał, że pojawiło się zadymienie. - Ono powstało już z racji samego produktu. Z tego co wiem, to jest to coś związanego z kauczukiem. Z zewnątrz ognia nie widać - powiedział.

Pożar objął zewnętrzne elementy instalacji do produkcji kauczuku. Pojawienie się ognia zwiastował wybuch. Jekiełek tłumaczył, że "nie palą się budynki", ale instalacja zewnętrzna pomiędzy budynkami.

- Służy ona do oczyszczania pary wydostającej się z instalacji - tłumaczy rzecznik strażaków.

Z informacji, którą otrzymały służby od kierownictwa zakładu, wynika, że nikt nie został poszkodowany. Strażnicy uzyskali zapewnienie, że pracownicy są bezpieczni.

Jekiełek zastrzegł, że akcja gaszenia potrwa najpewniej dłuższy czas. Uczestniczy w niej wiele jednostek strażackich.

Rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka poinformowała, że nieprzejezdna jest w tej chwili ulica Unii Europejskiej w Oświęcimiu, która przebiega wzdłuż zakładów. Została wyłączona z ruchu, by ułatwić dojazdu na miejsce służbom ratunkowym. Przejezdna jest natomiast równoległa do niej krajowa 44.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)