Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wycieki z gazociągów Nord Stream. "Komunikat Gazpromu potwierdza podejrzenia o ataku Rosji"

- Hipoteza o ataku Rosjan na własną infrastrukturę Nord Stream może wskazywać na plan eskalacji konfliktu energetycznego - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Szymon Kardaś, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. – Komunikat Gazpromu, który pojawił się w dniu otwarcia Baltic Pipe, uwiarygadnia tę tezę. Wczoraj spółka rosyjska zapowiedziała, że jest gotowa objąć sankcjami ukraińską spółkę, z uwagi na wszczęte postepowanie arbitrażowe. Gazprom tym samym grozi wstrzymaniem tranzytu gazu przez Ukrainę, a to zagrożenie dla Europy. To oznacza pogłębienie kryzysu energetycznego w UE, a to był przecież jeden z ważniejszych celów, które realizowali Rosjanie.
0
0
163
Podziel się
Komentarze (163)
zobacz więcej komentarzy (163)
KOMENTARZE
(163)
Wania
2 miesiące temu
Gazociong jest nasz to i mogli my przylączyć do niego bombke..
Szmyrgiel
2 miesiące temu
Co to za wojna? Rosja sprzedaje Ukrainie gaz a niby z nią walczy. Ukraińcy nie odcięli jeszcze gazu Węgrom? Zaczynam się skłaniać do określenia "operacja specjalna".
wojtas
2 miesiące temu
Biden groził Rosji że rury przestaną działać .... no i nie działają a głupki wmówią ze to Rosja
Andrzej
2 miesiące temu
Biden 7 02 w NBC zapowiedzial ze USA dezamkna w wypadku wojny NS1 i NS 2 . Slowa dotrezymal. Po co Rosja maniszczyc swoja wlasniosc. ktora moz ezamknac jak ma ochote nie musi jej wysadzac . Po drugie to USA sprzedaja LNG 10 X drozej od gazu z Rosji wiec oni maja najwiekszy biznes . Bez taniego gazu przemysl chemiczny metalurgiczny motoryzacyjny jest do zamkniecia . plus wykoncza swoja konkurencje czyli niemiecka gospodarke. niestety przy okazji tez nasza . Dla amerykanow Ukraina czy nawet Polska to tylko pionek w walce o globalne interesy -mieso armatnie do walki z Rosja .
Polak
2 miesiące temu
Niektórzy zapomnieli,że na dnie Atlantyku ułożone jest bardzo dużo kabli łączących USA z Europą m może być rewanż..
...
Następna strona