Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Wykradziona lista płac Elektrobudowy. Tajne spotkania związkowców

6
Podziel się:

Podczas gdy Elektrobudowa próbuje znaleźć porozumienie m.in. z PKN Orlen, związkowcy innej spółki są w posiadaniu jej listy płac - podaje portal wnp.pl.

Elektrobudowa odpowiada między innymi za budowę bloku ciepłowniczego w Tychach
Elektrobudowa odpowiada między innymi za budowę bloku ciepłowniczego w Tychach (elektorbudowa)

Jak czytamy w portalu, podczas jednego ze spotkań na początku lipca związkowcy spółki Zarmen pokazali związkowcom z Elektrobudowy listę płac z ich firmy. Jak weszli w jej posiadanie? Tego nie wiadomo.

Zarząd Elektrobudowy zawiadomił w tej sprawie organy ścigania. Wskazał jednocześnie, że zaistniało podejrzenie popełnienia przestepstwa na szkodę spółki.

Pikanterii dodaje fakt, że Zarmen był zainteresowany przejęciem Elektrobudowy.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Z kolei Zarmen informuje, że nic o liście płac nie wie, bo nie ingeruje w działalność swoich związkowców. A to właśnie oni mieli pokazać swoim kolegom z Elektrobudowy listy płac.

Całe zamieszanie odbywa się w tym samym czasie, co negocjacje w sprawie ugody między PKN Orlen a Elektrobudową właśnie.

Elektrobudowa realizowała dla PKN Orlen inwestycję Metatezy jako jej projektant i generalny wykonawca, tj. w formule EPC: projektowanie, komplementacja dostaw, realizacja pod klucz. Wartość umowy wynosiła ok. 250 mln zł. Trwa właśnie rozliczanie tej umowy. Na razie jednak do ugody nie doszło.

Elektrobudowa świadczy kompleksowe usługi budowlano-montażowe realizując inwestycje związane z przemysłem energetycznym, petrochemicznym, wydobywczym oraz budownictwem obiektów użyteczności publicznej w systemie pod klucz.

Spółka jest notowana na GPW od 1996 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 763,5 mln zł w 2018 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Tusk
3 lata temu
A za co odpowiada prezes w Polsce za nic tylko żeby siano zgarnąć . Prezesi z bożej łaski . A kto doprowadził firmę do takiego stanu , stale zmieniający się prezesi którzy przychodzą z firm konkurujących elektrobudowie .
jj
3 lata temu
płace w każdej firmie w Polsce powinny być jawne. to nie przestępstwo wiedzieć ile ktoś zarabia. każdy kto nie ma nic do ukrycia nie powinnien mieć z tym problemu.
Błędny token
3 lata temu
Stop Hejt
qwerty
3 lata temu
Teraz wszystko jest tajne w jednym celu. Prezesi z politycznego nadaznia biorą miliony a robole ochłapy. Latami wmawia się pracownikom, że zarabiają na swoim stanowisku najlepiej w firmie a potem wychodzi na jaw, że świeżo przyjęty ma tyle samo a nawet o 150 PLN więcej.
Tomek
3 lata temu
ROZKRADLI gdzie NKWD