Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MKS
|

Wyłudzenia. Skarbówka zablokuje prywatne konta

203
Podziel się

Skarbówka będzie mogła blokować prywatne rachunki oszczędnościowe, oszczędnościowo-rozliczeniowe i rachunki lokat terminowych, jeśli będą one wykorzystywane do wyłudzeń skarbowych.

Wyłudzenia. Skarbówka zablokuje prywatne konta
(Getty Images, Mateusz Wlodarczyk, NurPhoto)
bDnZuZnV

Blokady wszystkich rachunków (zarówno prywatnych, jak i firmowych) potrwają nie 72, lecz 96 godzin. Wcześniej fiskus będzie uprzedzał przedsiębiorców, że dany kontrahent jest podejrzany o oszustwa podatkowe i lepiej płacić mu korzystając ze split payment – informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Dziennik dotarł do założeń projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej i innych ustaw. "Nowelizacja nie została jeszcze opublikowana na stronach Rządowego Centrum Legislacji, natomiast jest już w uzgodnieniach. Przewiduje daleko idące zmiany, m.in. w ustawie o Krajowej Administracji Skarbowej i w ordynacji podatkowej" – czytamy.

To nie jedyna nowość, jaką przewidują projektowane przepisy. "Bank lub inny podmiot świadczący usługi płatnicze będzie musiał na żądanie szefa KAS wstrzymać realizację podejrzanej transakcji i przelać pieniądze na rachunek wskazany przez fiskusa. Wstrzymane w ten sposób zostaną wszelkie płatności na rzecz podmiotu, któremu skarbówka zablokowała już rachunek" - informuje "DGP".

bDnZuZnX
Zobacz także: Fiskus ściga za podatek od darowizn. Mamy komentarz ministerstwa

Po co te zmiany? Resort finansów uzasadnia je koniecznością zajęcia środków należących do podejrzanej firmy, a znajdujących się na rachunkach podmiotów świadczących usługi płatnicze.

Potrzebę blokowania prywatnych rachunków oszczędnościowych - według gazety - MF uzasadnia tym, że osoby fizyczne wykonujące działalność gospodarczą gromadziły podejrzane środki na prywatnych rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych oraz na lokatach terminowych, a więc tych, które dziś nie są objęte regulacjami o STIR.

bDnZuZod
bDnZuZoy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(203)
etam...
miesiąc temu
skok na naszą kasę... zaczyna się
podatnik
miesiąc temu
rozbój w biały dzień a jak pobrał niesłusznie pieniądze to co...?? tylko wyrok sądu nie można ot tak grzebać w cudzych kontach
czipy niedług...
miesiąc temu
Blokada jest po to aby nie było płynności firmy i doprowadzenie jej do bankructwa . Firma pada a fiskus się cieszy .
bDnZuZoz
wert
miesiąc temu
PiS niczego nie zbudował w Polsce poza kosmicznym długiem i wzrostem cen. PO wybudowała stadiony, gazoport, ponad 3000 km dróg szybkiego ruchu, 100 tysięcy przedszkoli, wymieniono w całym kraju wodociągi i oczyszczalnie wody, odnowiono dworce kolejowe i zakupiono pociągi, wybudowano zbiorniki retencyjne, wybudowano Orliki i nowe szkoły stare odnowiono wyposażono w klasy informatyczne, dla wojska zakupiono masę ciężkiego sprzętu , jak wozy opancerzone Rosomak ponad 600 sztuk, czołgi Leopard 2a5 128 sztuk, wyrzutnie MLRS Langusta, odrzutowce szkoleniowe, wybudowano nawet w stoczniach dwa okręty dla marynarki pierwsze od 30 lat Kormoran i Ślązak, zakupiono nowoczesną baterie rakietową NSM do obrony Bałtyku, zakupiono wyrzutnie rakietowe Spike, Grom , rakiety JASSM stworzono Polski przemysł zbrojeniowy PGZ. PiS – afera ze Srebrną, Szumowski z respiratorami, maseczkami i rodziną zarabiającą na COVIDzie, Sasin, zmarnowane nasze pieniądze na karty do głosowania 70 mln, TVP- 2 miliardy zamiast na onkologię, miliony dla Rydza i innych czarnych mafiosów, zamiast na oświatę. Podwyżki dla polityków, zwykli ludzie na bruk. Podnoszą podatki, inflacja coraz większa i niszą gospodarkę gałąź po gałęzi – teraz futra….. Futra be a myśliwi cacy oto logika PiSu Teraz naginają prawo, tak by zgodnie z nim móc nam zabrać wszystko, bo spodoba im się mój dom, samochód, bo mam oszczędności na koncie. Udowadniać powinni mi winę, a nie ja im swoja niewinność.
prawda
miesiąc temu
oprocentowanie w bankach jest żadne i jeszcze perspektywa blokady to najlepszy sposób aby ludzie całkiem odeszli od banków. Nie ma to jak bank ziemski w słoiku zakopanym pół metra pod ziemią
...
Następna strona