Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Wyłudzenia VAT. Znikający prezes i puste faktury

15
Podziel się:

11 mln zł straty dla budżetu państwa to efekt oszustw podatkowych mających na celu niezapłacenie podatku VAT. Do tego procederu wykorzystano puste faktury.

Wyłudzenia VAT. Znikający prezes i puste faktury
KAS skontrolowała firmy, które uchylały się od płacenia VAT (KAS, KAS.gov.pl)

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła łańcuch firm, które wyłudzały podatek VAT. Chodzi o 11 mln zł, które powinny trafić do budżetu państwa.

Wątpliwości skarbówki wzbudził gwałtowny wzrost obrotów jednej z wziętych pod lupę KAS spółek. W zaledwie 5 miesięcy jej obroty przekroczyły 60 mln zł.

Zobacz także: Inflacja galopuje, minister uspokaja. To koniec drastycznych podwyżek?

Funkcjonariusze wkroczyli jednocześnie do 16 miejsc na terenie województw dolnośląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.

Podczas przeszukań siedzib firm i miejsc zamieszkania podejrzanych zabezpieczono dokumentację księgową, w tym faktury sprzedaży i nabycia towarów, księgi rachunkowe, korespondencję i elektroniczne nośniki danych.

Jak wyjaśnia KAS do oszustw wykorzystano puste faktury. Były wystawiane przez "znikającego" prezesa, który nie zapłacił należnego VAT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Darek
rok temu
11 mln?a sławne 70 mln dalej niewyjaśnione?
Polak
rok temu
Pewnie znowu pozajmują majątki szarym pracownikom a faktyczni sprawcy będą się z tego śmiali. To właśnie jest ten sukces Ziera...
Bez żółtych ż...
rok temu
Znikający prezes to na Nowogrodzkiej do dziś nie został przesłuchany w sprawie Srebrnej.
Policja winna...
rok temu
Skorumpowanym rząd morduje Polaków i zmusza do eksperymentalnych zabiegów genowych ,które bezpowrotnie zmienia człowieka w ludzkie gmo. Kradnie pieniądze poprzez budowę fikcyjnych szpitali w których nie ma żywej duszy oprócz kolejnych słupów. Fałszuje statytsyki zgonów w pisujący ludziom zakłamane wyniki ,co polska policja zrobiła z tym przez prawie zaraz będzie 2 lata. Policja to systemowi bandyci ,nigdy nie zrozumiem co trzeba mieć w głowie ,żeby za 3000 iść i robić ludziom krzywdę ,nachodzić ich zbronią w ręku we własnym domu, a nie widzieć mordowania i nadużycia władzy ludzi , którzy rujnują wszystko co do tej pory wspólnymi rękami budowaliśmy.
Wałek
rok temu
A kiedy skarbówka skontroluje rodzinę morawieckiego ? I kiedy ktoś skontroluje skarbówkę tam to dopiero są wałki