Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Wyłudzenia VAT. Znikający prezes i puste faktury

15
Podziel się

11 mln zł straty dla budżetu państwa to efekt oszustw podatkowych mających na celu niezapłacenie podatku VAT. Do tego procederu wykorzystano puste faktury.

Wyłudzenia VAT. Znikający prezes i puste faktury
KAS skontrolowała firmy, które uchylały się od płacenia VAT (KAS, KAS.gov.pl)
bEiDLFGZ

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa rozbiła łańcuch firm, które wyłudzały podatek VAT. Chodzi o 11 mln zł, które powinny trafić do budżetu państwa.

Wątpliwości skarbówki wzbudził gwałtowny wzrost obrotów jednej z wziętych pod lupę KAS spółek. W zaledwie 5 miesięcy jej obroty przekroczyły 60 mln zł.

Zobacz także: Inflacja galopuje, minister uspokaja. To koniec drastycznych podwyżek?
bEiDLFHb

Funkcjonariusze wkroczyli jednocześnie do 16 miejsc na terenie województw dolnośląskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.

Podczas przeszukań siedzib firm i miejsc zamieszkania podejrzanych zabezpieczono dokumentację księgową, w tym faktury sprzedaży i nabycia towarów, księgi rachunkowe, korespondencję i elektroniczne nośniki danych.

bEiDLFHh

Jak wyjaśnia KAS do oszustw wykorzystano puste faktury. Były wystawiane przez "znikającego" prezesa, który nie zapłacił należnego VAT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiDLFHC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Darek
2 tyg. temu
11 mln?a sławne 70 mln dalej niewyjaśnione?
Polak
2 tyg. temu
Pewnie znowu pozajmują majątki szarym pracownikom a faktyczni sprawcy będą się z tego śmiali. To właśnie jest ten sukces Ziera...
Bez żółtych ż...
2 tyg. temu
Znikający prezes to na Nowogrodzkiej do dziś nie został przesłuchany w sprawie Srebrnej.
bEiDLFHD
Policja winna...
2 tyg. temu
Skorumpowanym rząd morduje Polaków i zmusza do eksperymentalnych zabiegów genowych ,które bezpowrotnie zmienia człowieka w ludzkie gmo. Kradnie pieniądze poprzez budowę fikcyjnych szpitali w których nie ma żywej duszy oprócz kolejnych słupów. Fałszuje statytsyki zgonów w pisujący ludziom zakłamane wyniki ,co polska policja zrobiła z tym przez prawie zaraz będzie 2 lata. Policja to systemowi bandyci ,nigdy nie zrozumiem co trzeba mieć w głowie ,żeby za 3000 iść i robić ludziom krzywdę ,nachodzić ich zbronią w ręku we własnym domu, a nie widzieć mordowania i nadużycia władzy ludzi , którzy rujnują wszystko co do tej pory wspólnymi rękami budowaliśmy.
Wałek
2 tyg. temu
A kiedy skarbówka skontroluje rodzinę morawieckiego ? I kiedy ktoś skontroluje skarbówkę tam to dopiero są wałki