Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Wyłudzenia z tarczy finansowej. Łowcy kamienic na czarnej liście

70
Podziel się

Kwota wyłudzonych subwencji z tarczy finansowej PFR to co najmniej 150 mln zł. Wśród firm, które miały swój udział w procederze były również te należące do tzw. łowców kamienic.

Wyłudzenia z tarczy finansowej. Łowcy kamienic na czarnej liście
(CBA)
bDAJgizV

Tarcza finansowa PFR miała być wsparciem w czasie pandemii koronawirusa i postępującego kryzysu. Niestety miliony złotych zamiast do upadających firm, trafiły w ręce przestępców.

Łącznie kwota wyłudzonych subwencji z tarczy to co najmniej 150 mln zł. PFR wezwał 108 kantorów do oddania niesłusznie uzyskanych subwencji. Część zwróciła pieniądze, ale są i tacy, którzy wciąż się uchylają.

bDAJgizX

Z ustaleń dziennikarzy "Gazety Wyborczej" wynika, że wśród uchylających się od zwrotów jest m.in. kantor należący niegdyś do "łowców kamienic" z Krakowa.

Prowadzący go niegdyś mężczyźni zostali skazani za lichwę i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zobacz także: Tarcza finansowa. "Zbliża się moment, w którym firmy będą musiały zwrócić subwencję"

PFR wciąż nie może odzyskać części funduszy. W sprawę włącza się CBŚP, która ściga nieuczciwych przedsiębiorców.

bDAJgiAd

Zaledwie przed tygodniem zatrzymanych zostało 5 mężczyzn oskarżanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, której zarzuca się oszustwa, w tym także wyłudzenie ponad 185 tys. zł pochodzących z tarczy finansowej.

"Zatrzymano 5 osób i przeszukano ponad 50 obiektów, mogących mieć związek z działalnością prawie 40 różnych podmiotów gospodarczych" - informowało CBŚP.

Na poczet przyszłych kar i grzywien funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze oraz samochód warty 450 tys. zł, luksusowe zegarki, czy urządzenie do endermologii warte ok. 170 tys. zł.

bDAJgiAe
bDAJgiAy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(70)
manoiek
2 miesiące temu
Największa zorganizowana grupa przestępcza znajduje się przy Al. Ujazdowskich 1/3 i przy ul. Wiejskiej w Warszawie. Tylko czy znajdzie się ktoś taki kto za tych mafiozów się weźmie?
a co zrobicie...
2 miesiące temu
państwowych ,szpitali,przemysł -zakład farmaceutyczny ,laboratoria państwowe itp
as
2 miesiące temu
Zawsze uwazałem ze tzw POLAK to bestia i nigdy nie powinien ten naród mozliwosci wyboru albo tak albo nie bo jak juz MOZE to napewno zacznie kombinowac
bDAJgiAz
JackieP
2 miesiące temu
Ale jak mogli wyłudzić? Przecież wszystkie dane podawane we wniosku o dotację były weryfikowane przez PFR przez porównanie danych z JPK i zgłoszenia osób ubezpieczonych w ZUS. Jeżeli coś się nie zgadzało wniosek z automatu był odrzucany. Jak można było zatem wyłudzić ? No chyba, że dzwonili do Banasia, ale to już inny "level" wyłudzenia :-)
aaa
2 miesiące temu
Nic im nie zrobią . Przecież w razie problemów zawsze będą mogli polecieć do Izraela
...
Następna strona