Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Wypłaty 800 plus. Wielu rodziców nie złożyło jeszcze wniosków

4
Podziel się:

Na około 100 tys. dzieci nie złożono jeszcze wniosków o świadczenie 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Jeśli rodzice zrobią to jeszcze w czerwcu, mogą spodziewać się wypłaty pieniędzy najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec - przekazał rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Wypłaty 800 plus. Wielu rodziców nie złożyło jeszcze wniosków
W czerwcu mija kluczowy termin ws. 800 plus (Adobe Stock, Mariusz Stoszewski)

Nowy okres rozliczeniowy w programie 800 plus rozpoczął się 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 maja 2025 r. Rodzice, którzy chcą otrzymywać świadczenie, powinni złożyć wniosek.

Z naszych statystyk wynika, że duża część uprawnionych nie złożyła jeszcze wniosków o świadczenie. A warto zrobić to jeszcze w czerwcu. Dzięki temu wypłaty 800 plus można się spodziewać najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem za czerwiec i lipiec – wyjaśnił rzecznik ZUS.

Spóźnieni nie dostaną wyrównania

- Jeśli rodzice złożą wniosek po końcu czerwca, nie otrzymają już wyrównania za ten miesiąc. Prawo do świadczenia będzie przysługiwało od momentu złożenia dokumentów, czyli wniosek złożony w lipcu będzie oznaczał wypłatę świadczenia od lipca – podkreślił.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak "odkrył" ogromne złoża metali szlachetnych - Paweł Jarski - Elemental Holding w Biznes Klasie

Jeśli rodzic bądź opiekun dziecka nie jest pewny, czy złożył wniosek o 800 plus na nowy okres może to sprawdzić logując się na PUE ZUS. "Można tam upewnić się czy wniosek wpłynął bez względu na to jakim kanałem został złożony, tj. czy był wysyłany przez PUE, bankowość elektroniczną, Emp@tię czy aplikację mobilną mZUS" – wskazał Żebrowski.

Można sprawdzić status wniosku w ZUS

Zwrócił uwagę, że w zakładce "Rodzina 800 plus" w oknie "Szczegóły Twoich wniosków" może sprawdzić nie tylko czy wniosek wpłynął do ZUS, ale także jaki jest stan obsługi tego wniosku, np. że jest w trakcje obsługi bądź świadczenie zostało przyznane.

Jeśli klient, który nie miał dotychczas konta na PUE ZUS, a złożył wniosek o świadczenie wychowawcze przez bankowość elektroniczną bądź za pośrednictwem portalu Emp@tia, to konto na PUE zostało mu założone automatycznie, a na adres e-mailowy wskazany we wniosku o świadczenie wychowawcze przekazano dane do logowania na to konto – przypomniał rzecznik ZUS.

Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Pieniądze są przekazywane jedynie w formie bezgotówkowej na rachunek bankowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
maria
3 dni temu
A skąd wiadomo że te dzieci istnieją?
kok
5 dni temu
A może bogacze mają cień przyzwoitości i sami rezygnują ze świadczenia, to że nie ma progu dochodowego to jest totalny absurd, ludzie jeżdżą na wakacje gdzie doba kosztuje 800 zł i im się daje 800 zł z budżetu na dziecko, to aż boli, kiedy zbiera się na operacje chorych dzieci, jak rozrzutni są niekiedy politycy a niekiedy skąpi.
Nick
5 dni temu
Do roboty, bo juz nie ma komu pracowac na te socjale...
Wyborca
5 dni temu
Zlikwidujci 800+ proszę