Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE wydał decyzją ws. kredytów frankowych. Co to oznacza dla frankowiczów? - Przede wszystkim TSUE kolejny raz potwierdził, że sąd krajowy nie ma możliwości uzupełnienia umowy po usunięciu z niej postanowienia nieuczciwego. Odczytuję to jako danie sądom krajowym zielonego światła do stwierdzenia nieważności umowy - tłumaczyła w programie "Newsroom WP" radca prawny Barbara Garlacz. - Po drugie TSUE wskazał, że jeśli dochodzi do nieważności umowy, to takie stwierdzenie nie może penalizować konsumenta i musi przywracać stan prawny i faktyczny taki, w jakim konsument by się znajdował, gdyby nie zawarł nieuczciwej umowy - dodała. Jak tłumaczyła, TSUE zdecydował jeszcze o kilku istotnych kwestiach, które w ostatecznym rozrachunku mogą pomóc frankowiczom. - Z treści samego wyroku daje się wyczytać intencje trybunału, zmierzające do ochrony konsumenta - oceniła Barbara Garlacz.

KOMENTARZE
(3)
ghj
3 lata temu
No tak TSUE nic nie powiedziało bo dba o finanse Banków zachodnich.W sprawie wycofanych samochodów wypowiedziało się jednoznacznie.Należy placić ubezpieczenie bo zachodni ubezpieczyciele by stracili.Tak wyglądają wyroki niezawisłego sądu. Kpina
jaa
3 lata temu
Faktem jest że banki stosowały niedozwolone zapisy w umowach, ale faktem tez jest, że nikomu by one nie przeszkadzały jakby frank był po 2 zł. Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
Rtv
3 lata temu
Drugi komentarz przeciwny wczesniejszemu komentarzowi i jak tu dojść do ładu ? Czyli czeski film pt"Nikt nic nie wie".A tak wszyscy czekali na wyrok.Po prostu skandal !