Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Wyrok w sprawie Amber Gold nieznany. Sędzia będzie dalej odczytywać akta

156
Podziel się:

Po trzech miesiącach odczytywania wyroku w sprawie twórców piramidy finansowej sędzia Lidia Jedynak wciąż nie ogłosiła wymiaru kary zasądzonej Marcinowi P. i jego żonie Katarzynie P.

Sędzia Lidia Jedynak wciąż będzie odczytywać wyrok.
Sędzia Lidia Jedynak wciąż będzie odczytywać wyrok. (East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS)

Wyrok ws. Amber Gold wciąż nieznany. Poznamy go dopiero za kilka tygodni. Sędzia Lidia Jedynak, mimo zmiany przepisów, nie skróciła procedury odczytywania wyroku. Ten zajmuje 60 tomów akt.

- Sąd podejmuje decyzje o dalszym odczytywaniu wyroku w dotychczasowej formie - poinformowała sędzia.

Jak argumentowała, podjęła taką decyzję w związku z wątpliwościami prawnymi, co do możliwości zastosowania skróconej formuły odczytania wyroku w tym wypadku oraz obawami, że cały proces trzeba byłoby powtórzyć.

Tak więc do odczytania pozostało jeszcze 11 tomów akt, to miej niż 1/3 wyroku.

Już w maju sąd uznał Marcina P. i jego żonę Katarzynę P. winnymi oszustwa ponad 18 tys. klientów parabanku. Prokuratura oszacowała oszustwo na łączną kwotę prawie 851 mln zł.

Prokuratura domagała się 25 lat więzienia dla obojga oraz grzywny po 150 i 120 tys. zł. Obrona utrzymywała, że małżeństwo nie zamierzało nikogo oszukać i wnosiła o uniewinnienie.

Amber Gold powstało w Gdańsku w 2009 roku. Było głównym udziałowcem linii lotniczych OLT Express. Zostało zlikwidowane 20 września 2012 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(156)
andrew
5 lata temu
Kaczyńscy też byli w układzie gdańskim - vide książka latkowskiego
pomóc im
5 lata temu
Oni tylko starali się zarobić bo w Polsce trudno związać koniec z końcem... Nie potępiać lecz pomóc. Może Rydzyk zebrałby dla nich jakieś środki. Zbierał na stocznię i mu wyszło. Ma już doświadczenie a zapału na pewno mu nie zabraknie...
Andrzej
5 lata temu
Czytanie dzieciom za 10 tys. zł miesięcznie - fajna praca
marek
5 lata temu
jak był "problem" ze strajkującymi nauczycielami to sprawę przegłosowali w 1 noc. Czemu nie zrobią tego teraz ? Wygląda to tak jakby swoi przeciagali swoich
Tomasz
5 lata temu
Wyrok powinien być jednoznaczny nie przyznają się do oszustwa ludzi to nie skorzystają z tych pieniędzy ,powinni dostać dożywocie bez możliwości wyjścia poza bramy . Kasę schowali myślą że jak wyjdziemy z paki to będziemy żyć na bogato!
...
Następna strona