Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyrok w sprawie Amber Gold nieznany. Sędzia będzie dalej odczytywać akta

Po trzech miesiącach odczytywania wyroku w sprawie twórców piramidy finansowej sędzia Lidia Jedynak wciąż nie ogłosiła wymiaru kary zasądzonej Marcinowi P. i jego żonie Katarzynie P.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sędzia Lidia Jedynak wciąż będzie odczytywać wyrok. (Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS)

Wyrok ws. Amber Gold wciąż nieznany. Poznamy go dopiero za kilka tygodni. Sędzia Lidia Jedynak, mimo zmiany przepisów, nie skróciła procedury odczytywania wyroku. Ten zajmuje 60 tomów akt.

- Sąd podejmuje decyzje o dalszym odczytywaniu wyroku w dotychczasowej formie - poinformowała sędzia.

Jak argumentowała, podjęła taką decyzję w związku z wątpliwościami prawnymi, co do możliwości zastosowania skróconej formuły odczytania wyroku w tym wypadku oraz obawami, że cały proces trzeba byłoby powtórzyć.

Tak więc do odczytania pozostało jeszcze 11 tomów akt, to miej niż 1/3 wyroku.

Już w maju sąd uznał Marcina P. i jego żonę Katarzynę P. winnymi oszustwa ponad 18 tys. klientów parabanku. Prokuratura oszacowała oszustwo na łączną kwotę prawie 851 mln zł.

Prokuratura domagała się 25 lat więzienia dla obojga oraz grzywny po 150 i 120 tys. zł. Obrona utrzymywała, że małżeństwo nie zamierzało nikogo oszukać i wnosiła o uniewinnienie.

Amber Gold powstało w Gdańsku w 2009 roku. Było głównym udziałowcem linii lotniczych OLT Express. Zostało zlikwidowane 20 września 2012 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-09-2019

ile jeszczeGrają na zwłokę..... liczą, że PiS przegra wybory i za PO sprawę się umorzy i Pan P. z eks małżonką dostaną jeszcze odszkodowania........

09-09-2019

etyjuz pisowskie trole dzialaja ... wwzystkoz godnie z prawe i od zawsze tak bylo ze trzeba wszystko rpzed wyrtokiem odczytac a Ci ze sedzia ze sady zle … Czytaj całość

09-09-2019

CaberChory Kraj.

Rozwiń komentarze (156)