Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
suwałki
16.09.2020 13:24

Wyrok w sprawie ekspedientki z Suwałk. Prezes POHiD komentuje

- Cieszymy się z tego wyroku - mówi money.pl Renata Juszkiewicz, prezes POHiD, komentując wyrok uniewinniający ekspedientkę, która odmówiła obsługi klientce bez maseczki. - My nie jesteśmy od wykładni prawa - dodaje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Renata Juszkiewicz komentuje wyrok w sprawie wyproszenia klientki bez maseczki. (Fot: Rafał Guz)

Sąd rejonowy w Suwałkach uniewinnił ekspedientkę, która odmówiła obsługi klientce bez maseczki.

Poprzednio, wyrokiem nakazowym, kobieta została skazana na 100 złotych grzywny.

- Cieszymy się z tego wyroku - mówi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. - Uważamy, że jest to wyrok sprawiedliwy. Według kodeksu wykroczeń odmówić obsługi można tylko w przypadku uzasadnionej przyczyny. Tutaj taka przyczyna była, stanowisko ministra zdrowia i rozporządzenie obliguje obywateli do noszenia masek.

Wyprosiła klientkę bez maseczki, sąd ukarał. Wiceminister: absurdalny wyrok

Dodaje jednak, że wyrok nakazowy, w którym kobietę ukarano, w ogóle nie powinien zapaść. A fakt, że zapadł, to wina dziurawych przepisów i niespójnego działania policji z rozporządzeniem ministra zdrowia.

- To jest precedens, który może być eskalowany w innych miejscach. A naszą rolą, jako handlu, nie jest pilnowanie prawa w Polsce i tego, czy obywatele go przestrzegają. Naszą rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i konsumentom - mówi Renata Juszkiewicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2020

PolI tak powinno byc.Pani ekspedientka miała rację ,wydano przepisy maseczki w sklepach trzeba mieć .Może inni zaczną odpowiednio respektować prawo

16-09-2020

wszystko w temaciew 2004 r bezrobocie 20% pensja minimalna 610 zł netto w przeliczeniu 130 EUR rząd SLD-PSL, w 2014 r bezrobocie 14% pensja min 1230 zł netto w … Czytaj całość

16-09-2020

NooNie do końca, bo ustawy w tej sprawie nie ma. Noszenie maseczek to tylko zalecenie.

Rozwiń komentarze (6)