Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wysokie ceny paliw. "Gdyby nie obniżka VAT, byłyby jeszcze wyższe"

– Poziom akcyzy na ten rok w Polsce jest ustawiony na poziomie minimum, więcej nie możemy go obniżyć. To spowodowało spadek o około 10 groszy. Natomiast istotnym czynnikiem jest VAT. Bo obniżka stawki z 23 na 8 proc., przy obecnych poziomach, obniża nam ceny o 95 groszy, nawet do złotówki. Gdybyśmy mieli nadal VAT na poziomie 23 proc., to ceny benzyny byłyby na poziomie 8,40 złotych – powiedział w programie „Money, To się Liczy” Rafał Zywert, analityk BM Reflex.

KOMENTARZE
(91)
Jasnowidz
2 lata temu
Juz niedlugo paliwo bedzie po 23 zl za litr.
Łukasz
2 lata temu
Obniżkę VAT zastąpiła marża Orlenu, to był tylko taki PR-owski zabieg, w UK nie było takich obniżek, a nominalnie cena paliw jest zbliżona a nawet lekko niższa niż w Polsce.
wio
2 lata temu
można kupić od innych stacji niż polskie, tam benzyna po 3zł
Stary
2 lata temu
To znaczy że Orlen dyktuje za wysokie ceny benzyny. W 2016 roku M3 ropy brent kosztował ok 120 dolarów. Teraz kosztuje 110 dolarów. Więc blisko. Ale w 2016 roku litr benzyny kosztował ok 4,50 zł a dziś 7,23 zł. Więc ile Orlen zawyża ceny by mimo obniżek VAT i marż wykazuje tylko za III kwartał bieżącego roku 3 miliardy złotych ponad planowany zysk. Chyba oszukuje nas windując grabiezczo ceny. Za to Mateuszek klamczuszek chce nagradzać medalami Obajtka ? No to rzeczywiście jest powód. Klamczuszek nagradza oszusta ? Dobrali się jak w korcu maku.
dj_
2 lata temu
Cieszmy się, bo są jednymi z niższych w Europie, a moglibyśmy płacić 11zł, jak powiedział jeden mądrala.
...
Następna strona