Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jarosław Kaczyński wietrzy zamieszki

0
Podziel się:

I dodaje: odpowiedzialność za "awanturnicze elementy" poniesie premier.

Jarosław Kaczyński wietrzy zamieszki

Jarosław Kaczyński uważa, że organizacja szczytu klimatycznego w dniu Święta Niepodległości 11 listopada to czysta prowokacja. – Niewątpliwie chodzi o to, żeby wywołać awanturę – mówi twierdząc, że wybór daty na szczyt nie jest przypadkowy.

- _ Wiadomo, że na takie szczyty przyjeżdżają alterglobaliści i że to są elementy awanturnicze. Niewątpliwie chodzi o to, żeby wywołać awanturę, bo przecież nie ma żadnego przymusu, żeby szczyt był akurat 11 listopada. Ktoś chce tutaj doprowadzić do wielkiej awantury, dużo większej niż wtedy, gdy byli tutaj Niemcy. Nieporównywalnie większej _ – dodał Kaczyński, odnosząc się do zeszłorocznych zamieszek, jakie wybuchły przy okazji obchodów święta.

Posłuchaj wypowiedzi Kaczyńskiego:

Źródło: IAR

Prezes PiS podkreślił, że całkowitą odpowiedzialność za takie wydarzenia spadnie na obecną władzę.

- _ Jeżeli cokolwiek się stanie, to premier i minister spraw wewnętrznych będą za to ponosić osobistą odpowiedzialność. Nie tylko w sensie politycznym, ale również być może karnym. Krótko mówiąc, nikt nie ma wątpliwości, że przyjeżdżające przy okazji szczytu elementy wywołują awantury i jeżeli się nie przeprowadzi odpowiedniej, bardzo zdecydowanej akcji, to może dojść do bardzo niedobrych wydarzeń _ - dodał.

Posłuchaj wypowiedzi Kaczyńskiego:

Źródło: IAR

Konferencja klimatyczna zaplanowana jest w dniach 11-22 listopada. Jej celem ma być wypracowanie nowych postanowień na rzecz ochrony klimatu, w tym redukcji emisji gazów cieplarnianych. Szczyt odbędzie się na Stadionie Narodowym, a w części także w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl
100 mln zł na szczyt w Warszawie. Warto? Czy z organizacji szczytu klimatycznego będą korzyści czy też kolejne obciążenia dla budżetu?
To oficjalne. Na Stadionie Narodowym będzie... Na trwającym w Dausze w Katarze szczycie klimatycznym ONZ zapadła oficjalna decyzja o powierzeniu organizacji przyszłorocznego szczytu Polsce.
Takiej konferencji w Polsce jeszcze nie było Polska będzie gospodarzem kolejnego szczytu klimatycznego ONZ, który odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2013 roku w Warszawie.
wiadomości
wywiad
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)