Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korolec: "To nie jest alternatywa dla polskiego węgla"

0
Podziel się

Minister środowiska Marcin Korolec twierdzi, że Polska będzie wspierać czystą energię jeśli nie zagrozi ona naszej gospodarce.

Korolec: "To nie jest alternatywa dla polskiego węgla"
(East News)
bEpNKbCd

Tak odpowiada minister środowiska organizacjom ekologicznym, które zorganizowały dziś przed Stadionem Narodowym symboliczne pożegnanie węgla. Aktywiści przemaszerowali przed miejsce gdzie trwa szczyt klimatyczny z taczkami wypełnionymi węglem.

Minister środowiska Marcin Korolec powiedział dziennikarzom, że Polska jest w stanie wspierać _ czystą energię _, ale tylko taką która nie zagrozi konkurencyjności naszej gospodarki.

- _ Trzeba poszukiwać nowych technologii,energetycznych ale nie takich , które są drogie i muszą być utrzymywane przez całe społeczeństwo. Alternatywą dla węgla nie jest droga zielona energia _ - podkreślił.

bEpNKbCf

Ekolodzy przypominali jednak, że w ciągu ostatnich 8 lat polski rząd przeznaczył 100 miliardów na wsparcie sektora węglowego.

Posłuchaj ministra środowiska:

Źródło: IAR

Obecnie Polska w niemal 90 procentach wytwarza energię z węgla. Organizacja ekologiczna WWF tłumaczy, że chce przy okazji szczytu uświadomić Polakom i społeczności międzynarodowej, że każdy obywatel ma prawo do czystej energii.

Marcin Korolec zadeklarował, że - _ jego głównym zadaniem jest budowanie zaufania między państwami uczestniczącymi w szczycie, szczególnie w delikatnej kwestii finansowania polityki klimatycznej _.

bEpNKbCl

Za hipokryzję ekolodzy uznają też fakt organizacji w tym samym czasie w Warszawie dwóch szczytów: oprócz klimatycznego - Szczytu Węgla i Klimatu organizowanego przez Światowy Związek Węglowy. To wydarzenie jest organizowane w przyszłym tygodniu przez Ministerstwo Gospodarki. - _ Razem z organizacjami pozarządowymi, przedstawicielami firm i miast będziemy zastanawiać się nad skutecznymi sposobami walki ze zmianami klimatu _ - zaznaczył minister Korolec.

Czytaj więcej w Money.pl

bEpNKbCG
wiadomości
wywiad
KOMENTARZE
(0)