Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niesiołowski odpowie za swoje słowa? Jest doniesienie

0
Podziel się

Mariusz Błaszczak odnosi się do słów posła PO na temat katastrofy smoleńskiej.

Niesiołowski odpowie za swoje słowa? Jest doniesienie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bCZDvdKJ

PiS chce, by premier odciął się od wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego na temat katastrofy smoleńskiej.

Szef Klubu Parlamentarnego Mariusz Błaszczak skierował do premiera pismo wraz z materiałem filmowym z dwóch stacji telewizyjnych. Jeśli premier nie zdystansuje się od wypowiedzi byłego wicemarszałka, będzie to - zdaniem Mariusza Błaszczaka - oznaczało, że legitymizuje jego zachowanie lub nawet je inspiruje.

- _ Zwróciłem się też do komisji etyki poselskiej o ukaranie posła Niesiołowskiego, ale zasadnicza jest postawa premiera Donalda Tuska _- mówi Mariusz Błaszczak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA BŁASZCZAKA:

Poseł PiS podkreślił, że w klubie PO w poprzedniej kadencji był _ poseł z Biłgoraja _, który zajmował się atakowaniem ówczesnego prezydenta.

bCZDvdKL

- _ O ile tamten poseł cynicznie podchodził do swojej roli, o tyle w tym przypadku mamy do czynienia z człowiekiem absolutnie pozbawionym umiaru i być może wykorzystywanym, któremu być może należy współczuć. Ale jeżeli politycy PO wykorzystują posła Niesiołowskiego do takich działań, no to tym gorzej o nich świadczy _ - mówi Błaszczak.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI MARIUSZA BŁASZCZAKA:

We wniosku do komisji etyki poselskiej Mariusz Błaszczak zarzucił Stefanowi Niesiołowskiemu, że jego wypowiedzi naruszyły dobra osobiste polityków PiS oraz członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Wniosek zawiera 13 fragmentów wypowiedzi, z których większość oskarża PiS i Jarosława Kaczyńskiego o wykorzystywanie katastrofy w celach politycznych.

bCZDvdLm
wiadomości
wywiad
KOMENTARZE
(0)