Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot na czele nowego Ruchu

0
Podziel się:

Autorką nazwy nowej partii Janusza Palikota jest Maria Czubaszek

Palikot na czele nowego Ruchu
(Reporter)
bEUoXhgB

Twój Ruch zamiast Ruchu Palikota. O utworzeniu nowej partii poinformował Janusz Palikot podczas kongresu swego ugrupowania. Powiedział on, że Ruch Palikota odniósł wiele sukcesów. Dlatego jest w stanie stworzyć nową partię.
- _ Dlatego, że czujemy się silni nasza pracą, naszymi dokonaniami, naszą biografią, naszym zwycięstwem z 2011 roku, dlatego, że mamy tę siłę i bierzemy z niej moc do tworzenia nowej partii. Dlatego stworzyliśmy nową partię. To jest Twój Ruch _ - mówił Janusz Palikot.

Janusz Palikot dodał, że autorką nazwy nowej partii jest Maria Czubaszek. Poinformował, że partia jest tworzona razem z takimi ugrupowaniami, jak Europa Plus, Racja Polskiej Lewicy, Unia Lewicy, Unia Demokratyczna czy Polska Partia Pracy. Palikot wyraził nadzieję, że w przyszłości dołączy do Ruchu wicemarszałek Sejmu, Wanda Nowicka.
Lider Ruchu oświadczył, że przed nową partią stoi ogromne zadanie. Polska ma może być bowiem ostatnią szansę, aby dogonić Zachód:

- _ Ta nasza szansa to 300 mld złotych, jakie dostaniemy w ciągu następnych 6 lat. My tych pieniędzy nie możemy zmarnować i rozdać, jak Donald Tusk, nie możemy ich zamienić w szaleństwo smoleńskie, jak Jarosław Kaczyński. My musimy je mądrze zainwestować w nowoczesne miejsca pracy, w rozwój gospodarki opartej o wiedzę, w powstanie ogromnej ilości nowych miejsc pracy _- mówił Janusz Palikot.

bEUoXhgD

Palikot podkreślił, że Ruch chce przede wszystkim tworzyć perspektywy dla młodych. Chce też zlikwidować ZUS, a wprowadzić emerytury obywatelskie, płacone z budżetu. Ruch zamierza też zmienić działanie państwa tak, aby nie kontrolowało obywateli, ale im pomagało.

Janusz Palikot zapowiedział także 5-letni program rozwoju gospodarki. Przewiduje on inwestycje między innymi w produkcję taniej energii, wybrane dziedziny informatyki i biotechnologii, a także przetwórstwo spożywcze i przetwórstwo drewna.

Czytaj więcej w Money.pl
"To jest początek upadku Leszka Millera" Jak zauważył, nie ma na Kongresie nie tylko trzeciej siły w parlamencie, czyli Ruchu Palikota, ale nie ma też Ryszarda Kalisza, Marka Siwca, Andrzeja Celińskiego, Pawła Piskorskiego, Unii Pracy czy Racji Polskiej Lewicy.
Kwaśniewski znów naciska na SLD To byłaby demonstracja otwartości ze strony SLD na inne środowiska - wskazuje Kwaśniewski.
To ma być zjazd na sto partii, ale bez Palikota Politycy Sojuszu nie widzą jednak na Kongresie miejsca dla Ruchu Palikota.
Są przecieki w sprawie nowej partii Palikota "Twój Ruch" to nowa nazwa partii Janusza Palikota, którą dzisiaj przyjęli delegaci na zjazd - wynika z nieoficjalnych informacji.
bEUoXhhe
wiadomości
wywiad
KOMENTARZE
(0)