Notowania

polska żywność
14.05.2013 06:05

Ruszy promocja polskiej żywności w Czechach?

Kontrowersje ponownie wybuchły po odkryciu zakazanego antybiotyku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

*Wraca temat polsko-czeskich rozmów na temat żywności. Ministrowie rolnictwa obu państw mają się spotkać 3 czerwca w Warszawie - zapowiedział Stanisław Kalemba. * *Polski minister rolnictwa w zeszłym tygodniu uspokajał, że nasze produkty są zgodne z unijnymi standardami. *

Takie deklaracje złożył podczas spotkania z czeskim ministrem rolnictwa. Wczoraj Stanisław Kalemba mówił, że oba kraje poza kolejnymi rozmowami politycznymi i eksperckimi planują także akcje promocji żywności.

_ - Jest jeszcze wiele spraw do dopracowania. Uzgodniliśmy, że największych targach w Europie Środkowo-Wschodniej we wrześniu zorganizujemy wspólne stanowiska z południowymi sąsiadami - _ zapowiedział minister Kalemba.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA KALEMBY:

(źródło: IAR)

Stanisław Kalemba przypominał, że Polska i Czechy pod względem bezpieczeństwa żywności wyprzedzają ponad sto państw na świecie - w tym wiele państw unijnych.

Kontrowersje związane z polską żywnością eksportowaną do Czech ponownie wybuchły w zeszłym miesiącu. Tamtejsze służby weterynaryjne ogłosiły odkrycie zakazanego antybiotyku w koninie z Polski. Rząd w Pradze zaproponował wymianę inspektorów weterynaryjnych i sanitarnych, którzy przyjrzeliby się metodom pracy w Czechach i Polsce.

Czytaj więcej o działaniach ministra Kalemby w Money.pl
Polska nie chce płacić 80 mln euro kary W lutym 2012 r. KE ukarała Polskę w formie korekty finansowej, czyli zmniejszyła środki na obszary wiejskie o 79,9 mln euro.
Rząd: Polska może stracić miliard euro z UE Zwrot przez Polskę 80 milinów euro dotacji może być wierzchołkiem góry lodowej, twierdzi minister.
Zacieśniamy współpracę z Czechami. W czym? Kalemba zapowiedział, że 13 maja w Polsce odbędzie się spotkanie premierów Polski i Czech.
Tagi: polska żywność, wiadomości, wywiad
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz