Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera podsłuchowa
26.10.2013 07:15

Spytamy Amerykanów wprost, czy nas podsłuchiwali

Premier wie, że zaawansowane technologicznie służby są w stanie podsłuchiwać każdego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr BLAWICKI/East News)

Polska sprawdzi ze Stanami Zjednoczonymi czy też była podsłuchiwana. Taka jest reakcja premiera Donalda Tuska na doniesienia o szpiegowaniu Europejczyków przez amerykański wywiad.

- _ Będziemy z Amerykanami wyjaśniali, wprost będziemy pytali o to, czy tego typu praktyki dotyczyły także Polski. Będziemy chcieli uzyskać pewność, że tego typu praktyk więcej nie będzie, jeśli one miały miejsce w przeszłości _ - powiedział szef polskiego rządu w Brukseli na zakończenie unijnego szczytu, który odbył się w cieniu skandalu szpiegowskiego.

Premier Donald Tusk dodał, że w interesie Stanów Zjednoczonych jest wyjaśnić wątpliwości. _ - Dwuznaczność, czy niepewność co do charakteru relacji byłaby w perspektywie strategicznej zabójcza _ - powiedział premier.

Komentując skandal szpiegowski Donald Tusk mówił w Brukseli, że czarny scenariusz z powieści o wielkim bracie właśnie jest realizowany. - _ Najbardziej zaawansowane technologicznie służby są w stanie podsłuchiwać i rejestrować prawie każdego mieszkańca. Zimno po plecach przebiega _ - dodał premier.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: afera podsłuchowa, donald tusk, wiadomości, wywiad, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz