Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szybka eliminacja Janukowycza oznacza rozpad państwa

0
Podziel się:

O potrzebie powołania nowego rządu na Ukrainie mówi prezydent Komorowski.

Szybka eliminacja Janukowycza oznacza rozpad państwa
(Prezydent.pl)

Proste wyeliminowanie Wiktora Janukowycza skazałoby Ukrainę na rozpad struktur państwa i nierząd - ocenił Bronisław Komorowski. Przypomniał, że podpis prezydenta konieczny jest do wejścia w życie przyjętych w piątek przez ukraiński parlament ustaw.

_ - Wszyscy, którzy znają choć trochę ustrój Ukrainy, powinni wiedzieć, że proste wyeliminowanie prezydenta, w sytuacji gdy nie ma jeszcze rządu ukraińskiego, (...) w zasadzie skazywałoby Ukrainę na nierząd, na rozpad struktur państwa i na bezradność, bo to byłaby taka swoista luka ustrojowo-prawna, w której nie byłoby nikogo, kto mógłby podejmować decyzje _ - powiedział Komorowski._ _

Przypomniał, że podpis prezydenta Ukrainy jest niezbędny do wprowadzenia ustaw, w tym ustawy o powrocie do starej konstytucji, decyzji o powołaniu rządu, itd.

_ - Żeby ta ustawa (dot. uwolnienia Julii Tymoszenko) weszła w życie i mogła uwolnić panią Tymoszenko jest niezbędny podpis prezydenta Janukowycza, a żeby był jakikolwiek inny prezydent, to trzeba zmienić ustrój i przeprowadzić wybory _ - zwrócił uwagę.

Komorowski wskazał, że w obecnej sytuacji dla Ukrainy najważniejszą kwestią są reformy gospodarcze. Jego zdaniem Ukraińcy powinni utworzyć rząd, który w pierwszej kolejności zajmie się nie rozliczeniami, a właśnie kwestiami ekonomicznymi.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/m294090.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sikorski;na;ukrainie;dajmy;szanse;porozumieniu,189,0,1482173.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Sikorski: Dajmy szansę porozumieniu Sikorski na wieczornej konferencji prasowej po powrocie z Kijowa podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że - jak mówił - mamy szansę na sukces na Ukrainie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/148/m295316.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;potepia;ukrainskich;radykalow;zapewnia;o;wsparciu,135,0,1482119.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ławrow apeluje do UE. Potępia radykałów Minister spraw zagranicznych Rosji zapewnia, że nadal będzie gotowy udzielać Ukraińcom na ich prośby poparcia w normalizacji sytuacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/m242893.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/julia;tymoszenko;juz;wkrotce;moze;wyjsc;z;wiezienia,156,0,1482140.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tymoszenko coraz bliżej wyjścia na wolność Aby była premier mogła wyjść z więzienia, potrzebna będzie jeszcze decyzja sądu - oświadczył jej adwokat Serhij Własenko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/m277964.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/porozumienie;na;linii;rosja;-;ukraina;mozliwe,153,0,1482137.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Duma gotowa do dialogu z władzami Ukrainy - Ukraina to dla nas bratnie państwo. Bez względu na to, jak niewygodna i trudna dla nas będzie nowa władza - mówi Leonid Słucki, rosyjski polityk.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)