Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KBB
|

Wyższe emerytury już docierają do odbiorców. Najniższe świadczenie wzrosło o 50 zł

180
Podziel się

W wyniku waloryzacji minimalna emerytura wzrosła w marcu 2021 roku o 50,88 zł. Podwyższone świadczenia już trafiają na konta emerytów i rencistów.

Wyższe emerytury już docierają do odbiorców. Najniższe świadczenie wzrosło o 50 zł
W wyniku waloryzacji minimalna emerytura wzrosła w marcu 2021 roku o 50,88 zł. (Flickr, Garry Knight CC-BY-SA-2.0)
bDSvRSgR

Od 1 marca minimalna emerytura wynosi 1250,88 zł brutto, czyli o 50,88 zł więcej niż dotychczas. Tak samo wzrosła minimalna renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna. 1250,88 zł wynosi również świadczenie Mama4plus dla osób, które nie mają emerytury lub renty.

- Zwaloryzowane świadczenie otrzymał już niemal milion emerytów, którym termin płatności świadczenia przypada na pierwszy dzień miesiąca – podkreśliła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Zobacz także: Waloryzacja emerytur. "To się emerytom należy"
bDSvRSgT

Dzięki waloryzacji renty i emerytury zrosną o ponad 4 proc. Waloryzacja jest przeprowadzana z urzędu, więc świadczeniobiorcy żadnych wniosków składać nie muszą.

Prof. Uścińska wyjaśniła, że "waloryzacja procentowa polega na pomnożeniu świadczenia z lutego w kwocie brutto przez wskaźnik, który w tym roku wynosi 104,24 proc. Wysokość wskaźnika waloryzacji zależy od wzrostu cen towarów i usług oraz od wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w Polsce".

W ZUS waloryzacji podlegają świadczenia długoterminowe: emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, a także dodatki do tych świadczeń, np. dodatek pielęgnacyjny czy dodatek dla sierot zupełnych, świadczenia i zasiłki przedemerytalne oraz renty socjalne. Waloryzacja obejmuje świadczenia przyznane do końca lutego 2021 r.

bDSvRSgZ

Kiedy wypłata trzynastki w 2021 roku?

Według zapowiedzi ZUS-u wypłata trzynastki nastąpi już w kwietniu, wraz z tradycyjną emeryturą, przelewem bądź przekazem pocztowym. Aby otrzymać świadczenie, nie trzeba składać żadnych wniosków. Będzie ono przysługiwać z automatu wszystkim osobom, które w dniu 31 marca będą mieć prawo do wypłaty renty lub emerytury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSvRShu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(180)
sbx
miesiąc temu
No i emeryci szaleją z tego powodu, bo nie wiedzą, ze te 5 dych nie pokrywa nawet ułamka wzrostu cen, ale już wiedzą komu zawdzięczają to szczęście.
cvc
miesiąc temu
swoim z grupy "rodzina na swoim i koryto+" pensje i nagrody po kilkadziesiąt tys zł/m-c a tu podwyżka 4%- a realna inflacja ile? a wzrost realny cen w sklepach? Coś rządzący chyba próbują się schować za wymówką-przecież daliśmy!!!! Nam nie trzeba 13 czy 14 - zlikwidujcie podatek od świadczeń z kasy już dawno opodatkowanej
Ojojoj
miesiąc temu
50 zł wiecej. Szaleństwo.
bDSvRShv
Akcja palacz
miesiąc temu
Spal swoj urzad skarbowy - zrob jeden dobry uczynek dla ludzi.
Emeryt
miesiąc temu
Według zapowiedzi ZUS-u wypłata trzynastki nastąpi już w kwietniu, wraz z tradycyjną emeryturą, przelewem bądź przekazem pocztowym. To dlaczego zus pisze ze w kwietniu. Kolejne oszukanstwo rezimu zus morawieckiego recydywisty.
...
Następna strona