Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Z Polski do Grecji tylko z wynikiem testu na koronawirusa. Nowe zasady od soboty

135
Podziel się:

Pasażerowie lecący z Polski do Grecji będą musieli okazać negatywny wynik testu molekularnego (PCR) dla COVID-19, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Grecji – informuje Ambasada Grecji w Polsce.

Z Polski do Grecji tylko z wynikiem testu na koronawirusa. Nowe zasady od soboty
Takie widoki – proszę bardzo, ale po uprzednim wykonaniu testu na koronawirusa (Pixabay)
bEJSOEZN

Nowe zasady obowiązywać będą od soboty 3 października.

Jak precyzuje Ambasada, od pobrania próbki do wejścia na pokład samolotu nie mogą minąć więcej niż 72 godziny.

bEJSOEZP

Obostrzenia dotyczą nie tylko turystów, lecz również Greków wracających do domu z naszego kraju.

Dzieci poniżej 10 roku życia nie podlegają obowiązkowi wykonywania testu PCR.

Podróżujący do Grecji są w dalszym ciągu zobowiązani do wypełnienia formularza PLF i mogą zostać poddani losowym testom po przybyciu na granicę grecką.

bEJSOEZV
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. "Jest porozumienie ministra zdrowia z lekarzami rodzinnymi"

Turyści zdezorientowani

Pod komunikatem od razu pojawiło się wiele komentarzy osób, które planowały wylot w najbliższy weekend. Skarżą się, że nie są w stanie zrobić testu w ostatniej chwili, gdyż mają na to de facto 1 dzień.

bEJSOEZW

"Czemu nie ogłaszacie tego z wyprzedzeniem, aby ktoś mógł zdążyć zrobić test przed wylotem? Teraz osoby, które lecą w weekend właśnie dowiedziały się, że nie jadą" – napisał pan Michał. "Właśnie ja miałem się dziś pakować, powakacjowane" – dopowiada pan Marcin.

 Zawiedzionych jest znacznie więcej. Relacjonują, że wczoraj po południu, gdy Ambasada umieściła komunikat, obdzwaniali laboratoria, ale nikt nie był w stanie dać im gwarancji, że kurier z wynikiem dojedzie do nich przed zaplanowanym na bardzo wczesne godziny poranne wylotem w sobotę.

 W tej sytuacji osoby te muszą zrezygnować z podróży. Nie mają żadnych roszczeń wobec rządu Grecji z tytułu wpłaconych na wyjazd środków. Każde państwo ma prawo podejmować decyzję o wprowadzeniu kwarantanny po przylocie lub obowiązku posiadania potwierdzającego koronawirusa. Jest to ryzyko, które w najbliższych miesiącach musimy brać pod uwagę, planując zagraniczne podróże.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJSOFaq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(135)
mam rację?
rok temu
założyłem się z żoną - fanką zbiórek na przypadki beznadziejne, za to łamiące serce, że cokolwiek napiszę, nikt nie wpłaci pieniędzy na nr. konta (84 1870 1045 2078 1239 3752 0001) wklejony do losowych artykułów, ze świata finansjery itp. tematów. a już na pewno nie więcej niż 3 osoby. takie rzeczy się po prostu nie dzieją w realnym świecie. nie zawiedźcie mnie. stawką jest kto będzie wykonywał wszystkie zakupy, sprzątania i inne sprawunki do końca roku (i wiem, że nie będę to ja).
Piotr
rok temu
Byliśmy w Grecji rok temu ,warto.
trzeźwy
rok temu
Pomyśleć! to nie boli !!! 72 godziny max przed wylotem test Ja robie dobę przed wylotem zaraz po teście idę do kościoła ,,pomodlić " się w intencji szczęśliwej podróży zarażam się tam lub gdzieś w sklepie itp i temperatury jeszcze nie mam resztę sami sobie dopiszcie !
bEJSOFar
Grzegorz
rok temu
Mam pytanie do lekarzy,czy istnieje bezobjawowy rak,wrzody żołądka, gruźlica.. itd...predzej czy później każda choroba daje objawy,a zwłaszcza choroby płuc...ile konowaly dostajecie kasy za gadanie głupot od generała Dudy?
Grzegorz
rok temu
Dzieci do 10 lat nie musza robić badań a ostatnio mądry polski lekarz powiedział że to dzieci mogą zarazić dorosłych...
...
Następna strona