Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Żadnych bonów ani cyfryzacji. "Zmian w programie 500+ nie będzie"

18
Podziel się:

Rząd planuje kilkukrotne podniesienie kar dla przedsiębiorców za łamanie obostrzeń - zapowiedział rzecznik Piotr Müller. Chodzi m.in. o restauracje czy organizatorów imprez masowych, którzy - jego zdaniem - łamią przepisy. Dodał też, że rząd nie planuje zmian w programie 500+.

Kontrole i wyższe kary za brak maseczek - to zapowiedź rzecznika rządu
Kontrole i wyższe kary za brak maseczek - to zapowiedź rzecznika rządu (Flickr, KPRM)
bEEbTqwl

- Mówimy o podwyższeniu kar za łamanie obostrzeń dla przedsiębiorców - mówił dziś w TVN24 rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że chodzi o te firmy, które nie przestrzegają przepisów. Robią to jego zdaniem na przykład organizatorzy imprez masowych czy właściciele lokali gastronomicznych, nie zapewniając odpowiednich środków bezpieczeństwa swoim gościom i klientom. Kary dla nich mają wzrosnąć kilkukrotnie.

Müller mówił też o tym, że niewykluczone będą regionalne obostrzenia. Chodzi o wprowadzanie lokalnych przepisów, działających tylko na konkretnych obszarach. Dodał, że osoby nie noszące maseczek ze względów zdrowotnych - na przykład z powodu problemów z oddychaniem - być może będą musiały nosić przyłbice.

Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://wideo.wp.pl/slug-6534199139903105v">"Maseczkowe" patrole. Chcą sprawdzić, czy ludzie łamią przepisy</a>
bEEbTqwn

Wielką niewiadomą jest to, czy 1 września wystartują szkoły. Ze słów Muellera wynika, że rząd nie wie, jak rozwiązać ten problem i chce go zrzucić na samorządy. To nawet dyrektor szkoły miałby decydować o tym, czy placówka będzie otwarta czy nie. Müller dodał, że być może w tym tygodniu będą gotowe jakieś wytyczne dla dyrektorów szkół. Nie ma też decyzji o tym, czy przetestować wszystkich nauczycieli przed 1 września.

Müller dodał też, że rząd nie ma planów wprowadzania zmian w programie 500+. Rozwiał tym samym plotki o cyfryzacji tego świadczenia, które miałoby doprowadzić do tego, aby stało się ono bonem.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEEbTqwO
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(18)
Zdzisiek
rok temu
Ma rację ponieważ nie będzie ani bonów, ani gotówki.
ten tamten
rok temu
Uważam że powinno być to w postaci bonów. Nie jestem za 500+ ale w pewnym stopniu ograniczyło by to dostęp i te pieniądze skupiły by się na dzieciach chodź i tak "mondry" obejdzie system. Ten obecny rząd to kpina.
Ala
rok temu
A jak tam w kościołach..
bEEbTqwP
Leszek
rok temu
Nie po to daliśmy głos na pis, i 500 plus,żeby teraz ktoś patrzył nam na ręce jak je wydajemy
wkurzony
rok temu
Kto ciągle sieje zamęt będą bony na drugi dzień nie będzie bonów zabiorą 500 plus na następny dzień nie zabiorą 500 plus i tak w każdym temacie ,czy to są poważni ludzie brak słów na takie postępowanie