Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Żadnych bonów ani cyfryzacji. "Zmian w programie 500+ nie będzie"

18
Podziel się

Rząd planuje kilkukrotne podniesienie kar dla przedsiębiorców za łamanie obostrzeń - zapowiedział rzecznik Piotr Müller. Chodzi m.in. o restauracje czy organizatorów imprez masowych, którzy - jego zdaniem - łamią przepisy. Dodał też, że rząd nie planuje zmian w programie 500+.

Kontrole i wyższe kary za brak maseczek - to zapowiedź rzecznika rządu
Kontrole i wyższe kary za brak maseczek - to zapowiedź rzecznika rządu (Flickr, KPRM)
bDJeXkER

- Mówimy o podwyższeniu kar za łamanie obostrzeń dla przedsiębiorców - mówił dziś w TVN24 rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że chodzi o te firmy, które nie przestrzegają przepisów. Robią to jego zdaniem na przykład organizatorzy imprez masowych czy właściciele lokali gastronomicznych, nie zapewniając odpowiednich środków bezpieczeństwa swoim gościom i klientom. Kary dla nich mają wzrosnąć kilkukrotnie.

Müller mówił też o tym, że niewykluczone będą regionalne obostrzenia. Chodzi o wprowadzanie lokalnych przepisów, działających tylko na konkretnych obszarach. Dodał, że osoby nie noszące maseczek ze względów zdrowotnych - na przykład z powodu problemów z oddychaniem - być może będą musiały nosić przyłbice.

Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://wideo.wp.pl/slug-6534199139903105v">"Maseczkowe" patrole. Chcą sprawdzić, czy ludzie łamią przepisy</a>
bDJeXkET

Wielką niewiadomą jest to, czy 1 września wystartują szkoły. Ze słów Muellera wynika, że rząd nie wie, jak rozwiązać ten problem i chce go zrzucić na samorządy. To nawet dyrektor szkoły miałby decydować o tym, czy placówka będzie otwarta czy nie. Müller dodał, że być może w tym tygodniu będą gotowe jakieś wytyczne dla dyrektorów szkół. Nie ma też decyzji o tym, czy przetestować wszystkich nauczycieli przed 1 września.

Müller dodał też, że rząd nie ma planów wprowadzania zmian w programie 500+. Rozwiał tym samym plotki o cyfryzacji tego świadczenia, które miałoby doprowadzić do tego, aby stało się ono bonem.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDJeXkFu
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(18)
obserwator
7 miesięcy temu
a powinien wprowadzić bon jeszcze go kontrolować bo to rodzice załatwiają swoje problemy patologiczne kredyty kupują samochody a dzieci są na końcu
oleś
7 miesięcy temu
Jak te pieniądze z 500+, jak podaję serwisy internetowe w zacofanej azjatyckiej części Polski są wydawane na wódę. Jak nie matka podcina gardło swojemu dziecku, to pijana matka nie opiekuje się dzieckiem, które wypada z okna to pijana babcia doprowadza do tragedii. Bon zamiast pieniędzy. Oborowa niech siedzi w tej Brukseli i na Tymoteusza rodzinę odkłada.
Krzysztof
7 miesięcy temu
A kiedy będą emerytury stażowe po 35 i 40 latach pracy dla kobiet i mężczyzn. Były obiecane i co gdzie one są. Mamy pracować do śmierci na te wszystkie rzeczy wymyślone przez rząd. Dokąd tak ma być. Gdzie to prawo i sprawiedliwość
bDJeXkFv
gb
7 miesięcy temu
ale wymoczek!
Wika
7 miesięcy temu
Czyli było coś na rzeczy tylko się swojego elektoratu przestraszyli
...
Następna strona