Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
PGO
|
aktualizacja

Zagadkowe wstrzymanie dostaw gazu z Niemiec do Polski

265
Podziel się:

Ilość gazu przesyłanego z Niemiec do Polski rurociągiem Jamał-Europa spadła do ​​zera - poinformowała w poniedziałek rano agencja Reuters, powołując się na dane operatora Gascade. Godzinę wcześniej gazociągiem zrealizowano dostawy w ilości 1,305 mln kWh. Jak dotąd nie wiadomo, co spowodowało ich wstrzymanie.

Zagadkowe wstrzymanie dostaw gazu z Niemiec do Polski
Dostawy gazu gazociągiem Jamał-Europa z Niemiec do Polski spadły do zera (Getty Images, SeanGallup)

5 grudnia o godzinie 7:00 przepływy wyjściowe w punkcie pomiarowym Mallnow na granicy Polski z Niemcami spadły do zera. Jak wynika z danych operatora Gascade, godzinę wcześniej zrealizowano dostawę w ilości 1,305 mln kWh. Przyczyny wstrzymania przesyłu nie są znane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nocny atak na bazę Rosjan. Żołnierze Putina uciekali w popłochu

Wstrzymane dostawy gazu gazociągiem Jamał z Niemiec do Polski

Jednocześnie, jak donosi Reuters, transport gazu z Ukrainy na Słowację przez punkt Velke Kapusany wyniósł z 41 mln m3 do 41,3 mln m3 w ciągu dnia.

Międzynarodowy gazociąg Jamał-Europa przebiega przez cztery kraje: Rosję, Białoruś, Polskę i Niemcy. W listopadzie polskie władze zdecydowały o wycofaniu udziałów Gazpromu w Europol Gaz, operatorze polskiej części gazociągu. Gazprom i PGNiG posiadają po 48 proc. udziałów w Europol Gaz, a PKN Orlen posiada kolejne 4 proc. W stosunku do podmiotu rosyjskiego wprowadzono tymczasowy zarząd przymusowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(265)
Adam N 1973
2 miesiące temu
Osiem punktów programu wyborczego Totalnych (jak 8 *) punkt 1. Zburzyć ogrodzenie na granicy z Białorusią. Herzlich willkommen dla muzułmanów. P2. Zasypać przekop Mierzei Wiślanej. Nie będziemy robić Putinowi na złość. Trzeba też zakręcić Baltic Pipe. Nie będziemy konkurować z Niemcami o gaz z Norwegii p3. Walka z inflacją poprzez obniżenie zarobków o 20% (czterodniowy tydzień pracy). Aby wyrównać niedobór pracowników, obowiązek pracy do 75 roku życia. Minimalna pensja 1000 zł na miesiąc p4. W ramach rozliczenia reparacji za II wojnę światową Polska sprzeda Niemcom resztę państwowych firm za okazyjną cenę. Po co nam Orlen? Po co KGHM? Po co banki państwowe? Lepiej że znajdą się w rękach kapitału niemieckiego p5. Zwiększymy zadłużenie państwa o 100% jak w czasach gdy rządziliśmy p6. Pieniędzy nie ma i nie będzie. (Będą dzięki temu dla swoich) Koniec z 500+ i dodatkowymi emeryturami p7. Wprowadzić euro. Precz z polskim złotym p8. Federacja europejska zamiast państw narodowych. Precz z patriotyzmem
Aaa
2 miesiące temu
Bełkot
Podatnik
2 miesiące temu
Jak mafiosi z Nowogrodzkiej za coś się wezmą tz że zapłacimy podwójnie i nie będzie.
Wolny rynek
2 miesiące temu
Po prostu magazyny mamy pełne, a zakontraktowane statki płną i polska rura też coś daje więc nie potrzebujemy niemieckigo gazu
Marko
2 miesiące temu
A to podobno Rosja szantażowała inne kraje zakręceniem kurka z gazem.....
...
Następna strona