Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zakaz handlu w niedziele pełną parą od 2020 r.

Kończy się okres przejściowy, od stycznia we wszystkie niedziele sklepy będą zamknięte (choć są małe wyjątki przed świętami). Zdaniem Renaty Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, to zła wiadomość dla branży, ale też dla konsumentów. Postuluje, by powrócić do dwóch niedziel w miesiącu z czynnymi sklepami. - Powinniśmy dać ludziom możliwość wydawania ich pieniędzy bez pośpiechu i w ostatnim momencie - mówi.

KOMENTARZE
(27)
przedsiebiorc...
4 lata temu
Ludzie piszą ze na reszcie w niedziele lody z dziećmi, kino, spacery itp. a co mają powiedzieć ludzie w gastronomii ? jak sklepy zamknięte w niedziele to może gastronomia tez ? kucharze i kelnerzy tez chcą odpocząć.
Radek
4 lata temu
Ten zakaz do strzał w kolano dla gospodarki. Większość ludzi jest za otwarciem sklepów w niedzielę, wystarczy popatrzeć co się dzieje w sklepach w te otwarte niedziele. Na Węgrzech też zamknęli, a potem jak zobaczyli że to głupota wycofali się z tego pomysłu. Wiele osób chce pracować w niedzielę, niektórzy jak studenci tylko w weekendy mogą pracować. Interesy tych ponoć zmuszonych do pracy w niedzielę można zabezpieczyć na 100 innych sposobów, np. Zrobić zakaz pracy dla osoby więcej niż 1 czy 2 niedzielę w miesiącu, pip z chęcią tego dopilnuje. Mamy więc 3 strony chętne, sklepikarza, sprzedawcę, i klienta którzy chcą handlować, ale nie mogą. A co z innymi zawodami? A co że stacjami paliw i restauracjami? Już nie ma problemu? Totalna głupota.
Co by tu jesz...
4 lata temu
Snują się tacy, że czego dotkną, zaraz zepsują.............. Gapią się w sufit, wodzą po gzymsie wzrokiem niemiłym................ Na niskich czołach maluje im się straszny wysiłek, bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę:................ "Co by tu jeszcze spie.rzyć, Panowie? ........Co by tu jeszcze?" .......................Wojciech Młynarski
Piss
4 lata temu
Populiści i Socjaliści wygrali wybory :((( No to pozamiatane na następne cztery lata...
Ateista
4 lata temu
Niech i Kościoły pozamykają w niedzielę .
...
Następna strona