Notowania

Zakaz handlu znów udało się obejść. Oto supermarket, który może działać w każdą niedzielę

Supermarketowi Topaz w Radzyniu Podlaskim zakaz handlu niestraszny. Kiedy inne sklepy będą zamknięte, on będzie prowadził sprzedaż. Wszystko dlatego, że sąd uznał go za część stacji paliw. A te są wyjęte spod zakazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Google Street View)
Supermarket Topaz może działać w każdą niedzielę, bo jest połączony ze stacją paliw - orzekł sąd. (Fot: Print screen)

O uprzywilejowanej pozycji, w jakiej znalazł się Topaz, pisze portal wiadomoscihandlowe.pl. Jak czytamy, wyrok Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim już się uprawomocnił.

Ale wcześnie Topaz miał pod górkę. Kiedy w pierwszą niehandlową niedzielę 11 marca 2018 roku weszli do niego pracownicy inspekcji pracy, uznali, że biznes kręci się niezgodnie z prawem. Wlepili właścicielowi karę, ale ten odwołał się do sądu.

*Zobacz też: Zakaz handlu. Od stycznia jeszcze mniej niedziel *

Wymiar sprawiedliwości okazał się dla biznesmena łaskawy. Przeanalizował dokładnie, czy jego market w Radzyniu spełnia wymogi, dzięki którym może zostać wyjęty spod zakazu. I okazało się, że może.

Jest bowiem połączony ze stacją paliw, a ich zakaz handlu nie obowiązuje. "Zarówno stacja paliw, pomieszczenie stacji paliw i placówka handlowa stanowią jedną całość będącą wynikiem jednego zamysłu budowlanego realizowanego etapami, połączoną szerszą komunikacją wewnętrzną na skutek modernizacji dokonanej w marcu 2018 roku" - stwierdził sąd.

Doszedł też do wniosku, że "skutkiem modernizacji było także wprowadzenie jednolitej struktury organizacyjnej i pracowniczej funkcjonującej w ramach sklepu na stacji paliw pod jednym adresem, dysponującej wspólnym parkingiem oraz wjazdem, jak również wspólnymi instalacjami i systemem dostaw".

To wystarczające powody, by pozwolić mającemu tysiąc metrów kwadratowych marketowi handlować do woli.

Supermarket Topaz nie jest jedyną placówką, która korzysta na lukach w zakazie handlu. Część sieci korzysta z opcji na placówkę pocztową. Jak? Ustawa o zakazie handlu mówi, że otwierać mogą się poczty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-02-2019

kat0Ciekawe ile ci sędziowie dostali bonów w Topazie. Oczywiście to nie korupcja tylko olbrzymie naigrywanie się z prawa. Patrzcie młodzieży. Jak … Czytaj całość

15-02-2019

Polak małyHandel w niedzielę to było jedyne dobre posunięcie po przewrocie 89.

15-02-2019

adanPrzy większości marketów są stacje paliw - ale nie PiSowski ORLEN???

Rozwiń komentarze (93)